NaujienosSportas

Treniruotėms žalgiriečiai pasitelks naujausias technologijas

0

Kauno „Žalgirio“ klubas, bendradarbiaudamas su Lietuvos sporto universitetu, vyrų komandos treniruočių procese ėmė naudoti pažangią technologiją – „Catapult“ sistemą.

[youtube v=”PS-VcYDwAms”]

Su išmaniąja technologija, padedančia kaupti krepšininkų duomenis per treniruotes, supažindino LSU mokslininkas Paulius Kamarauskas, papasakojęs apie „Catapult“ sistemos veikimo principą.

„Šiuolaikinė „Catapult“ sistema susideda iš dviejų dalių. „Clear sky“ – „Žalgirio“ treniruočių salėje sukuria GPS ryšio laiką, kuriame jau veikia ir antroji „Catapult“ dalis, naudojama su įdiegtais akselerometrais, magnometrais ir giroskopais. Šios sistemos matuoja žaidėjų pagreitėjimą ir visą dinaminį judėjimą bei pokytį erdvėje. Mes gauname žaidėjų įveiktų atstumo ir greičio pokyčio informaciją“, – pasakojo Kamarauskas.

„Žalgirio“ fizinio rengimo treneris Justinas Grainys pasidalijo savo įspūdžiais apie komandos treniruotėse jau naudotą naująjį treniruočių proceso įrankį.

„Tobulėjant visoms technologijoms stengiamės ir mes jas išnaudoti savo treniruočių procese. Anksčiau džiaugdavomės turėdami tik vidinio žaidėjų krūvio – širdies dažnio informaciją.

Dabar turime ir išorinio žaidėjų krūvio informaciją, – pasakojo Grainys. – Dabar po kiekvienos treniruotės gauname informaciją, kokio intensyvumo buvo treniruotė, kokio intensyvumo buvo kiekvienas iš trenerių duotų pratimų. Lyginame kaip tai veikia po kiekvienos ar sumos treniruočių bei žiūrime, kaip tai atspindi sportinius rezultatus.“

„Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas džiaugėsi, kad komandos treniruotėse naudojami nauji sprendimai leidžia gauti dar daugiau informacijos treneriams bei žaidėjams.

„Tai yra naujas dalykas mūsų komandai, kurio anksčiau neturėjome. Tai naudinga, nes ne tik fizinio rengimo, bet ir visas trenerių štabas gauna papildomus duomenis, kurių anksčiau neturėjome“, – tvirtino kapitonas.

 

basketnews.lt informacija

Mažieji Kauno gyventojai šventes pasitinka „Džiunglėse“

Previous article

Auga kūrybingų darbuotojų poreikis: kaip tokiu tapti?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos