KultūraLietuvaMokslasNaujienos

Knygos apie nacionalizmo dorybę pristatymas

0

Brangūs vilniečiai, baigiantis metams noriu jus pakviesti į paskutinį šių metų mūsų organizuojamą viešą renginį Vilniuje – ką tik lietuviškai išleistos Yoramo Hazony knygos Nacionalizmo dorybė pristatymą. Knygą pristatysime profesorius Vytautas Radžvilas ir aš kaip šios knygos vertėjas.

Renginys vyks Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso konferencijų salėje, Žirmūnų g. 1F, pirmadienį, gruodžio 11 dieną 18 valandą. Bus galima įsigyti knygą leidėjo kaina.

Yoram Hazony (1964) – Izraelio politikos filosofas, knygoje „Nacionalizmo dorybė“ pristatantis nacionalines valstybes visame pasaulyje norma pavertusį nacionalizmą ir pačias nacionalines valstybes kaip vertingą ir puoselėtiną pasaulio politinę tvarką. Nėra abejonių, kad nacionalizmas yra įtakingiausia mūsų laikų politinė doktrina. Ji skelbia, kad kiekviena to siekianti tauta gali turėti savo valstybę ir joje valdyti save pagal savo normas. XX amžius buvo nacionalizmo klestėjimo amžius. Po I pasaulinio karo ši doktrina sugriovė imperijas Europoje, o po II-ojo padarė tą patį visame pasaulyje. Nors atrodė, kad XXI amžius bus globalizmo epocha, kai tarptautiniai ryšiai ir globalios organizacijos vis labiau išstums tautinius skirtumus, nacionalizmas kaip reakcija į tai grįžo su nauja jėga, visame pasaulyje iškeldamas tautinio išlikimo idėjas.

Nors nacionalizmas dažnai kaltinamas dėl pasaulio karų ir įtampų, autorius argumentuotai gina priešingą nuostatą, jog būtent nacionalinių valstybių tvarka yra geriausia, saugiausia, demokratijai, laisvei, stabilumui ir taikai suderinti tinkama politinė tvarka, pranašesnė už abi savo alternatyvas – anarchiją ir imperiją.

Po nacių sukurto siaubo diskredituotas ir juodintas, nacionalizmas šiandien vėl prisistato pasauliui kaip tautų ir žmonių laisvės sąlyga, atnešusi kultūrinio atgimimo ir politinio išsivadavimo sąjūdžius, o tarp jų ir Lietuvos nepriklausomybę 1918 ir 1990 metais.

Laikais, kai vis daugiau kalbama apie pasaulio globalumą ir valstybių sienų pabaigą, tai knyga, leidžianti nauju žvilgsniu pažvelgti į mūsų sudėtingą pasaulį.

Lauksime jūsų! Kas naudojatės Facebook, būtų puiku, jei pasižymėtumėte dėl dalyvavimo ar net pasidalintumėte renginiu su savo draugais.

Kaip rusai skundžiasi Putinui

Previous article

Socialdemokratai ragina Vyriausybę atsikvošėti

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra