Gyvenimo būdasNaujienosŽmonės

Advento pradžia: kuo nudžiuginti vaikus?

0

Advento laikotarpis siejamas su ramybe ir susikaupimu – taip po truputį ruošiamasi didžiausiai ir svarbiausiai metų šventei. Nors šiais laikais ne kiekvienas laikosi advento tradicijų, jo pradžia primena, kad iš tiesų pats metas pagalvoti apie artėjančias Kalėdas. Ne paslaptis, kad labiausiai jų laukia vaikai – jei atkreipsite dėmesį į žemiau pateiktus patarimus, galėsite pasirūpinti, kad šis laukimo laikotarpis jiems būtų ypatingas.

Padovanokite atžaloms advento kalendorių

Advento kalendoriai pastaruoju yra ypač populiarūs – jie padeda skaičiuoti dienas iki gražiausių metų švenčių. Be to, kasdien pravėrus atitinkamą langelį, vaikų laukia maloni staigmena, tad šis laikotarpis tampa dar ypatingesnis, kupinas naujų atradimų. Tiesa, turėtumėte atkreipti dėmesį, kad tokie kalendoriai gali slėpti labai skirtingo pobūdžio dovanėles, tad reikėtų įsitikinti, kad jos tikrai patiks Jūsų atžaloms.

Pradėkite nuo jų amžiaus. Logiška, kad dovanos paaugliui gerokai skirsis nuo tų, kurias išrinktume patiems mažiausiems. Jeigu advento kalendorius slepia žaislus, prie jų yra nurodytos ir amžiaus rekomendacijos: taip užtikrinama, kad staigmenėlės vaikams bus ne tik įdomios, bet ir saugios. Advento kalendoriai taip pat gali vaikams dovanoti grožio priemones, vonios reikmenis ar kitus panašius, mažyliams aktualius atributus. Tuo tarpu paaugliams tinkamo kalendoriaus reikėtų ieškoti tarp tų, kurie yra pritaikyti suaugusiems. Galima rasti ir tokių, kuriuos dovanėlėmis galėsite užpildyti patys – taip dar lengviau išpildysite atžalų norus.

Šventiškai papuoškite namus

Nėra konkrečios datos, kada Kalėdoms reikėtų papuošti namus, tačiau jei turite mažų vaikų, tikėtina, kad jie norės tai padaryti kuo anksčiau. Tuo labiau, kad parduotuvėse kiekvienais metais tokias puošmenas galime išvysti vis anksčiau. Tačiau advento pradžioje iš tiesų verta apie tai pagalvoti – tuomet visą šį laikotarpį namai spinduliuos šventine nuotaika.

Geriausia, jei visus puošimo darbus atliksite kartu su vaikais. Drauge apžiūrėkite praeitais metais naudotas dekoracijas, išrinkite naujus papuošimus ir pasitarkite, koks turėtų būti galutinis rezultatas. Dar geriau, jei suorganizuosite kūrybines dirbtuvėles ir drauge pagaminsite šventinių papuošimų. Taip smagiai ir kokybiškai praleisite vieną (ar net kelis) šaltos žiemos vakarus. Galite iškarpyti snaiges ar kitus šventinius simbolius, sukurti vainikus ar buityje pritaikomas smulkmenėles paversti kalėdiniais žaisliukais – tai priklauso tik nuo Jūsų kūrybiškumo ir, žinoma, vaikų amžiaus. Jei atžalos jausis ženkliai prisidėjusios prie namų puošimo, šventinis interjeras turėtų jas dar labiau pradžiuginti.

Parašykite laišką Kalėdų seneliui

Ne paslaptis, kad Kalėdų daugelis vaikų labiausiai laukia dėl dovanų – prasidėjus adventui, pats metas išsigryninti svajones ir parašyti laišką jas atnešiančiam seneliui. Rašymo procesas taps smagia pramoga vaikams, o ir Jūs geriau žinosite jų norus, kuriais galėsite pasidalinti ir su kitais Jūsų atžalas pasveikinti ketinančiais bičiuliais ir artimaisiais.

Pasistenkite, kad laiško rašymas taip pat būtų ypatingas. Tokią atmosferą padės sukurti šventinė muzika, ką tik iškeptų sausainių aromatas ir, žinoma, pagrindinės kanceliarinės priemonės – rašiklis, dailus lapas ir vokas. Geriausia, jei vaikai su Kalėdų seneliu ne tik pasidalins savo norais, bet ir papasakos apie praėjusiais metais padarytus gerus darbus bei pasižadės jų nestokoti ateinančiais. Išsiuntę laišką, jie Kalėdų lauks su dar didesniu jauduliu: juk norėsis sužinoti, ar seneliui pavyks išpildyti jų svajones.

Pasitelkę visus šiuos patarimus, maloniai pradžiuginsite savo atžalas. Jei nuo mažų dienų laikysitės visų šventinių tradicijų ir plėtosite savas, vaikai tai norės tęsti ir ateityje – pasistenkite, kad Kalėdos jiems visuomet asocijuotųsi tik su pačiomis geriausiomis emocijomis. 

 

Penkiaaukščio dydžio paveikslą nupiešę menininkai: „Tai protesto forma prieš sovietmečio pilkumą“

Previous article

Vilniaus rajone sulaikyti narkotikų platintojai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Gyvenimo būdas