ĮmonėsSveikata

Plaukelių šalinimo būdai: ką rinktis?

0

Nepageidaujami kūno plaukeliai – tikras galvos skausmas? Ne visada. Svarbu atrasti veiksmingą ir jums priimtiną būdą jiems pašalinti. Jei anksčiau dažnas pasirinkimas buvo plaukelių skutimas skustukais, tai šiandieninis grožio sektorius pažeria tikrą galimybių laviną: nuo to paties įprasto skutimo, depiliacinių kremų iki modernių šalinimo lazeriu procedūrų.

Epiliatorius 

Pradinė investicija epiliatoriui įsigyti netrunka atsipirkti – namuose atliekamos procedūros nieko nekainuoja, o ir kokybiškas prietaisas sėkmingai tarnauja tikrai ne vienerius metus. Epiliatoriumi plaukelius pašalinsite nuo bet kurios kūno vietos. Prietaisą naudoti labai patogu, nors ir reikia kruopštumo bei laiko. Plaukeliai pašalinami efektyviai, o rezultatas džiugina ne taip ir trumpai, dažnu atveju ši procedūra gana skausminga, tad priimtina tikrai ne visiems.

Fotoepiliacija

Jau prieš kurį laiką išpopuliarėję fotoepiliatoriai demonstruoja gana aukštą efektyvumą ir galimybę procedūrą atlikti arba grožio salone, arba namuose (jei įsigysite prietaisą). Procedūros metu pašalinami plaukeliai, nejaučiamas joks diskomfortas, oda nedirginama, tad išvengsite bėrimo, raudonio ir iškart po procedūros galėsite užsiimti jums įprastomis veiklomis. Beje, fotoepiliatoriai tinka šalinti plaukelius kone nuo visų kūno vietų. Tačiau trūkumas tas, kad jums reikės nemažai kantrybės.

Lazeris

Modernus, pažangus būdas atsikratyti nepageidaujamų plaukelių. O svarbiausia – atsikratyti jų visam laikui! Po šalinimo lazeriu oda lieka glotni, minkšta ir švelni, ji nedirginama. Lazerių veikimas grįstas šviesos impulsais, kurie nukreipti į plauko folikulą. Kadangi tie šviesos impulsai koncentruojasi į pigmentą, tai paveikiamas tik plauko folikulas, o aplink esanti oda lieka visiškai saugi. Tačiau čia drauge išryškėja ir vienas trūkumas – lazerinis plaukų šalinimas tinkamas tik pigmento turintiems plaukams, todėl šalinti labai šviesių, žilų plaukelių nepavyks. Procedūrą atlikti gali tik medicininį išsilavinimą turintis specialistas.

Vaškas

Šis būdas grožio sektoriuje naudojamas jau seniai, nors ir traktuojamas kaip vienas iš skausmingiausių plaukelių šalinimo metodų. Ir nors jo rezultatas išsilaiko gana ilgai – net iki mėnesio, visgi verta pagalvoti, ar tikrai norite vėl kęsti tokį diskomfortą. Juo labiau atsižvelgiant į tai, kad šiais laikais rinkoje jau yra saugių ir didelio skausmo nekeliančių alternatyvų. Visgi pasirinkę šį būdą džiaugsis ne itin didelėmis investicijomis, tačiau reikia žinoti, kad galimas odos sudirginimas.

Cukrus

Kažkiek primena šalinimą vašku. Plaukelių šalinimas cukrumi suteiks progą oda be nepageidaujamų plaukelių džiaugtis maždaug šešias savaites. Plaukeliai ataugs vis silpnesni, o oda bus glotni ir minkšta. Tačiau labai didelis trūkumas, kaip ir šalinimo vašku – skausmas. Tad jei jam esate jautrūs, geriau apsvarstykite alternatyvas.

Kremas

Depiliacinis kremas bus tobulas sprendimas tiems, kurie jautrūs skausmui. Kremas nedirgins odos (jei kremą bandote pirmą kartą, prieš tai mažame odos lopinėlyje atlikite testą, kaip oda į jį reaguoja), ji nebus paraudusi, išberta, nejausite perštėjimo, niežėjimo ar kito diskomforto. Tai geras pasirinkimas, jei reikia greito rezultato, tačiau ilgalaikio poveikio, deja, nebus. Negana to, depiliacinis kremas gali neįveikti storų ir tamsių plaukų.

Pincetas

Šis metodas labiau tinkamas šalinant plaukelius veido srityje ir ilgai nereikia galvoti kodėl – pincetu raunamas kiekvienas plaukelis atskirai, todėl, pavyzdžiui, šalinant plaukelius nuo kojų užtruktumėte tikrai ilgai. Jei plotas, kuriame plaukeliai šalinami, nedidelis, pincetą tikrai verta pasitelkti į pagalbą, mat ir rezultatas išliks net apie mėnesį.

Skutimas

Vienas iš seniausių ir vis dar gana dažnai pasirenkamas būdas – skutimas skustukais. Beveik visiems prieinamas, pakankamai greitas, tačiau odai nedraugiškas. Skutant oda dirginama, tad dažnai po skutimo parausta, gali atsirasti bėrimų, o kur dar rizika įsipjauti. Taip pat po skutimo dažnai įauga plaukeliai, kas kelia diskomfortą ar net gali sąlygoti infekciją. Jei prioritetas kuo mažesnės išlaidos, tada skutimas gali tikti, tačiau jei norite labiau puoselėti odą, džiaugtis ilgesniu rezultatu, tuomet yra geresnių alternatyvų.

Pirmokai ir ikimokyklinukai iš Rudaminos „Ryto“ gimnazijos su savo mokytojomis „leidosi“ į nuotykį – susitiko su rašytoju Benu Bėrantu mūsų bibliotekoje

Previous article

Žymus politikos veikėjas Česlovas Juršėnas Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje

Next article

Jums gali patikti