Gyvenimo būdasLietuvaMiestasNaujienosVilniečiams redakcija

Karolinškėse sąvartynas ir padangos visų valdžių panosėje

0

Praėjusių metų rugsėjo 29-ąją teko klausti – ar paprasčiau gaisrus gesinti, ar gal ko nors preventyviai imtis? Tada rašiau tekstą į Valstietis.lt. Su nuotraukomis ir citatomis.

Beveik kasmet pavojingų atliekų perdirbimo gamyklose ar saugyklose kylantys ekologinei bombai prilygstantys gaisrai jau tapo liūdna tradicija. Alytaus padangų perdirbimo įmonėje 2019 m. spalį kilęs gaisras buvo gesinamas net 10 dienų, į aplinką pateko daug pavojingų medžiagų, o pats gaisras buvo pavadintas „viena didžiausių pastarojo meto ekologinių nelaimių Lietuvoje“. Įmonės, kurioje kilo gaisras, turtas buvo apdraustas 50 tūkst. eurų suma, o gaisro žala buvo įvertinta 11–13 mln. eurų. Dėl aplinkos užterštumo apylinkėse esantiems gyvulininkystės ūkiams buvo uždrausta realizuoti produkciją, 92 pieno ūkiams buvo išmokėtos kompensacijos – 35 152 eurų. Šiemet vasarą Vilnių kelioms dienoms paralyžiavo gaisras, kilęs Gariūnų turgavietėje esančioje atliekų rūšiavimo įmonėje „Ecoservice“. Ugniagesiai, rizikuodami sveikata ir gyvybe, likviduoja aplaidumo ir godumo padarinius. Kiek tai tęsis ir kas dar kur gali degti? Ką apie tai mano institucijos?

Pateiktoje nuorodoje yra atsakingų tarnybų paaiškinimai. Esama ir miesto valdžios bei opozicijos taryboje žodžių. Tik štai, praėjus pusmečiui, išdygus šalia nelegalaus sąvartyno policijos komisariato pastatui – nulis pasikeitimų.

Pamenu, kad vienas Vilniaus tarybos narių klausė adreso, kur tai yra. Lyg nuotraukose nesimato.

Vieno chuligano, idioto ar teroristo degtuko užtenka, kad turėtume čia Alytaus padanginę-šiukšlinę dramą?

Svarbiausia, kad dabar viskas tvarkingai sudėta, o ant maišų parašyta apie ekologiją.

 

 

Ukrainiečiai vis dažniau kariauja Rusijos užnugaryje – Maskva sunerimusi

Previous article

Lietuvos geležinkeliai giriasi rekordais

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Gyvenimo būdas