NaujienosPolitikaRajonas

Užuot sprendę problemą valstybės mastu, dalis seimūnų gina šiltas savo ir Kauno rajono vadovų kėdes

0
Kauno miesto tarybai nusprendus mini referendume paklausti pačių Kauno priemiesčiuose gyvenančių žmonių – Kaunas ar Kauno rajonas, iš Seimo socialdemokratų pasipylė iniciatyvos kalbėti apie tai, kaip turėtų būti sprendžiami žiedinių savivaldybių klausimai. Būtų galima pasidžiaugti, bet… Deja, šios iniciatyvos panašesnės į šiltų savo ir bendrapartiečių kėdžių išsaugojimą nei realią valstybės politiką žiedinių savivaldybių klausimais.
Seimo narės Ramintos Popovienės inicijuotas projektas – tik dar vienas įrodymas, kad daliai parlamentarų savi interesai yra žymiai svarbesni už bendrą politiką, kuri, atrodo, ir turėtų rūpėti tautos išrinktiesiems. Palaikoma savo bendražygių socialdemokratų, R. Popovienė siūlo numatyti, kad gyventojų apklausoje nuomonę turėtų pareikšti visi tos savivaldybės gyventojai, kurios dalį teritorijos planuojama apjungti.
Kodėl dar neseniai Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja dirbusi R. Popovienė staiga susirūpino žiedinėmis savivaldybėmis? Nesunku pastebėti, kad Seimo narei šis klausimas tapo opus tik suklibėjus Kauno rajono mero, irgi bendrapartiečio – socialdemokrato Valerijaus Makūno ir kitų kolegų kėdėms.
„Iš visos širdies pasveikinčiau Seimo narių iniciatyvą peržvelgti pasenusį ir šiems laikams visiškai nebetinkamą žiedinių savivaldybių reglamentavimą. Tačiau gaila, kad tokių iniciatyvų minėti Seimo nariai nekelia ir ignoruoja valstybinio lygio problemas, apie kurias kalbama ne vienerius ir net ne penkerius metus. Vietoje to savo brangų darbo laiką jie skiria kalboms apie vieną siaurą atvejį, nespręsdami problemos iš esmės“, – teigė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.
Miestas visiškai supranta pasigirdusius rajono gyventojų nuogąstavimus apie tai, kas bus su teritorijomis, kuriose nevyks mini referendumas. Deja, pagal šiandieninę įstatymų numatytą tvarką žiedinių savivaldybių ir jų ribų keitimo klausimais, miestas tiesiog negali spręsti ekonominiais, socialiniais ir kitais ryšiais nesusijusių teritorijų likimo.
O tai yra dar vienas įrodymas, kad peržiūrėti žiedines savivaldybes reglamentuojančią įstatyminę bazę tiesiog būtina. Tačiau vietoje to, kad būtų rūpinamasi žmonėmis, užsiimama siauro rato interesais.
Ironiška, kad prieš beveik ketverius metus į Seimą kandidatavę socialdemokratai savo šūkiuose ir plakatuose akcentavo: „Svarbiausia – žmogus!“ Kyla vienintelis retorinis klausimas – kuo vardu ir pavarde šis žmogus, kurio kėdė yra svarbesnė už kelis metus negydomą valstybės žaizdą?
Tuo metu Kauno miesto savivaldybės atstovai, inicijuodami seniai pribrendusių permainų procesus, pasirengę paisyti ir griežtai vadovautis visais teisės aktais, susijusiais su savivaldybių administracinių ribų plėtra.
ELTA informacija

Reputacija socialiniuose tinkluose: kaip jos nesusigadinti?

Previous article

Šventėje „Grok, Jurgeli“ – dėmesys amatininkams

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos