Naujienos

Šventėje „Grok, Jurgeli“ – dėmesys amatininkams

0

Šeštadienį Kaune nuaidėjo jubiliejinė – 50-oji  – kaimo kapelų šventė „Grok, Jurgeli“, kurios metu Žemės ūkio ministerijos padėkos už tradicinio amato puoselėjimą ir tautinio paveldo produktų populiarinimą buvo įteiktos trims amatininkams: karpinių meistrei Adolfinai Germanavičienei, keramikui Artūrui Survilai ir mezgėjai Ritai Juodvalkytei.

Padėkas įteikęs žemės ūkio ministro Andriaus Palionio atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas pastebėjo, kad toks garbingas pusės šimtmečio jubiliejus įrodo, jog liaudies dainos ir tradicijos laikui nepavaldžios.

„Kartu su šios šventės muzika užaugo ne viena karta, taip pat ir aš pats, todėl man ypač džiugu šiandien būti čia, matyti tiek daug šviesių, gražių ir dainingų bendruomenių, puoselėjančių ne tik mūsų žemės ūkį, bet ir liaudies kūrybą bei tradicijas. Liaudies dainos visada lydėjo kaimo žmogų ir laukuose, ir prie ūkio darbų, audžiant, pinant ar žiedžiant puodus. Jos neatsiejamos nuo tautinio paveldo ir Lietuvos istorijos“, – kalbėjo R. Gorbačiovas, perduodamas susirinkusiems žemės ūkio ministro linkėjimus.

Žemės ūkio ministerija, siekdama skatinti senųjų tradicinių amatų puoselėjimą ir tęstinumą, etninės kultūros vertybių perėmimą ir išsaugojimą, šventėje pristatė Lietuvos tautinio paveldo produktus ir jų kūrėjus.

Informaciniame stende visuomenei buvo platinama informacija apie kaimo plėtrą, šalies žemės ir maisto ūkį, tradicinių gaminių sertifikavimą, supažindinama su šią veiklą reglamentuojančiais teisės aktais. Surengta ir tradicinių gaminių ekspozicija, kurioje amatininkai pristatė savo kuriamus tautinio paveldo produktus, taip pat organizuotas vizualinis tradicinių amatų pristatymas.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos informacija

Užuot sprendę problemą valstybės mastu, dalis seimūnų gina šiltas savo ir Kauno rajono vadovų kėdes

Previous article

Daugiau nei 100 km/val. greitį viršijusiam vairuotojui teks pailsėti nuo vairavimo

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos