NaujienosSportas

Rakto į pergales niekaip nerandantis “Žalgiris”patyrė penktą pralaimėjimą paeiliui

0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė jau penktą pralaimėjimą iš eilės Eurolygoje. Lietuvos čempionai išvykoje 62:69 (7:15, 19:17, 20:15, 16:22) nusileido Berlyno ALBA krepšininkams su Roku Giedraičiu.

zalgiris.lt nuotr.

Kauniečiams tai buvo 8-oji nesėkmė po 11 turų. Vokietijos ekipos sąskaitoje – 4 pergalės ir 7 pralaimėjimai.

Aikštės šeimininkai pirmavo nuo pat susitikimo pradžios, o pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos net buvo susikrovę dviženklį pranašumą (15:5).

Nuostabiai antrajame ketvirtyje žaidęs Zachas LeDay`us buvo padėjęs kauniečiams sumažinti atsilikimą iki 3 taškų (22:25), tačiau varžovai vėl atitrūko ir prasidedant ilgajai pertraukai išlaikė 8 taškų persvarą (32:24).

14:2 startas antroje mačo dalyje leido Šaro auklėtiniams išsiveržti į priekį (40:34), tačiau čia vėl ėmė strigti puolimas ir sėkminga ALBA atstovų kėlinio pabaiga jiems išlaikė minimalų pranašumą (47:46).

Šaro auklėtiniai vėl ėmė strigti – leido varžovams sužaisti 11:4 atkarpą ir atitrūkti iki 8 taškų likus žaisti vos daugiau nei 5 min. iki susitikimo pabaigos (58:50). Likus žaisti mažiau nei 3 min. Z. LeDay`us išsibaudavo, o R. Giedraitis baudos metimais sugrąžino aikštės šeimininkams dviženklę persvarą (64:54).

Atsitiesti mūsiškiai nebepajėgė.

Mačo eiga:

Aikštes šeimininkams taškų kraitį atidarė KC Riversą suklaidinęs M. Erikksonas, tačiau kauniečių gretose atsakė kamuolį puolime prieš tai nusiėmęs J. Landale`as (2:2). ALBA aikštės gynyba vertė svečius vis atakuoti iš toli, tačiau kauniečiai šaudė pro šalį. Sužaidus 4 minutes berlyniečiai pirmavo 4:3.

Nekrito vienas Šaro auklėtinių metimas po kito ir tai leido varžovams sužaidus dar porą min. pirmauti 10:5. N. Giffey pataikė iš labai toli ir padidino Vokietijos komandos atotrūkį iki jau 8 taškų (13:5). Po pirmo kėlinio mūsiškiai atsiliko 7:15.

J. Mattisecko tritaškis pirmą kartą sukrovė ALBA atstovams dviženklę persvarą (18:7). „Žalgiris“ taškų sąskaitą antrajame ketvirtyje atsidarė po taiklaus Z. LeDay`aus metimo iš vidutinio nuotolio (9:18). „Žalgiris“ taškų sąskaitą antrajame ketvirtyje atsidarė po taiklaus Z. LeDay`aus metimo iš vidutinio nuotolio, o netrukus amerikietis dar ir įdėjo į varžovų krepšį. Sėkmingą spurtą greitos atakos metu pratęsė E. Ulanovas (13:18).

Puikus Z. LeDay`aus žaidimas ir solidi N. Hayeso pagalba leido kauniečiams neatsilikti – likus kiek mažiau nei 5 min. iki ilgosios pertraukos rezultatas buvo 22:25. 5:0 berlyniečių atkarpa leido jiems vėl ramiau kvėpuoti (30:22). Po 2 kėlinių Lietuvos čempionai turėjo 6 taškų deficitą (26:32).

M. Erikssonas pradėjo antrą dalį metimu iš vidutinio nuotolio, o po minutėlės 6 taškus paeiliui pelnė T. Walkupas ir Z. LeDay`us (32:34). Rezultatą išlygino savo netaiklų metimą pataisęs L. Lekavičius, o kauniečius į priekį pagaliau išvedė N. Hayesas (36:34). Sužaidus pusę trečiojo ketvirčio mūsiškiai jau turėjo 6 taškų pranašumą (40:34).

Kiek atsibudo aikštės šeimininkų puolimas – jiems pavyko per kitas 100 sek. atgauti minimalią persvarą (42:41). P. Jankūnas ir N. Hayesas pelnė 5 taškus paeiliui, tačiau ALBA nepaleido „Žalgirio“ į priekį (46:45). Po 3 kėlinių Berlyno komanda sugebėjo išlaikyti minimalų pranašumą (47:46).

Šaro auklėtiniai vėl ėmė strigti – leido varžovams sužaisti 11:4 atkarpą ir atitrūkti iki 8 taškų likus žaisti vos daugiau nei 5 min. iki susitikimo pabaigos (58:50). A. Milaknis pasižymėjo po prasiveržimo, tačiau N. Giffey vėl atstatė 8 taškų skirtumą (60:52). Likus žaisti mažiau nei 3 min. Z. LeDay`us išsibaudavo, o R. Giedraitis baudos metimais sugrąžino aikštės šeimininkams dviženklę persvarą (64:54).

J. Landale`as pelnė dvitaškį, tačiau R. Giedraičio tolimas šūvis įkalė paskutinę vinį į „Žalgirio“ karstą (67:56).