Naujienos

Minime Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienas

0

Įvairiose Lietuvos vietose šiandien ir kelias ateinančias dienas vyks renginiai, skirti Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienų tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti.

Minėjimo renginiais prisimenami įvykiai, lėmę prievartinį Lietuvos valstybingumo raidos sustabdymą ir brutalų tautos naikinimą, – 1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjungos pradėta Lietuvos Respublikos okupacija ir po metų, 1941 m. birželio 14 d., jos įvykdyti pirmieji masiniai Lietuvos gyventojų trėmimai į Sibirą.

Šiemet akcija vyks ir virtualioje erdvėje, kurioje tikimasi vaizdo skambučiais įgarsinti daugiau nei 20 tūkstančių tremtinių vardų ir likimų, dar tiek pat – gyvai šalia Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus. Į virtualius skaitymus jungiasi ir Lietuvoje gyvenantys žmonės, ir pasaulio lietuviai iš įvairių šalių.

Kas vyks Kaune?

Birželio 14 dieną 12 val. Karo muziejaus sodelyje skambės kariliono koncertas skirtas Gedulo ir Vilties dienai.

Koncertas prasidės Pamela Ruiter-Feenstra ir Jet Schouten, olandų muzikantų kūriniu, skirtu kovai su Covid-19 virusu pasaulyje. Jame pagrindine tema panaudota ukrainiečių liaudies daina „Plyve Kacha“. Taip pat skambės lietuvių bei užsienio klasikos kūriniai. Karilionu gros Julius Vilnonis.

The post Minime Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienas appeared first on Kauniečiams.

Aviacijos istorija: pirmoji pasaulį apskristi turėjusi moteris dingo nepasiekusi tikslo

Previous article

Kainų pokyčiai byloja apie stipresnius pandemijos atgarsius

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos