Naujienos

Koronavirusas Ispanijoje: armija senolius lovose rado apleistus arba negyvus

0

Ispanijos kareiviai, šaliai padedantys kovoti su koronaviruso pandemija, ligonius senelių namuose savo lovose rado apleistus ir kai kuriais atvejais negyvus, – pranešė  Ispanijos gynybos ministerija.

Ispanijos prokurorai teigė, kad  dėl šio įvykio buvo pradėtas tyrimas.

Kariuomenė padeda dezinfekuoti globos namus Ispanijoje, vienoje labiausiai nukentėjusių Europos šalių.

Tuo tarpu Madrido ledo aikštynas bus naudojamas kaip laikinas „Covid-19“ aukų kapinynas, teigė pareigūnai.

Pirmadienį Ispanijoje užfiksuotas didžiausias mirčių skaičius  per dieną –  462. Šioje pietų Europos šalyje šis virusas nusinešė jau 2 182 žmonių gyvybes.

Ispanijos gynybos ministrė Margarita Robles privačiajam televizijos kanalui „Telecinco“ sakė, kad vyriausybė „griežtai ir nelanksčiai elgėsi prižiūrėdama vyresnio amžiaus žmones”  senelių namuose.

„Kariuomenė per apsilankymus rado kai kuriuos pagyvenusius žmones visiškai apleistus, kartais net negyvus savo lovose“, – sakė ji. Gynybos ministerija teigė, kad kai kurių globos namų darbuotojai išvyko sužinoję, kad čia buvo užfiksuoti koronaviruso atvejai. Sveikatos apsaugos pareigūnai teigė, kad įprastomis aplinkybėmis mirusių gyventojų kūnai yra laikomi šaldymo kameroje, kol juos surenka laidojimo tarnybos. Kai įtariama, kad mirties priežastis yra susijusi su koronavirusu, jie paliekami savo lovose, kol jais  vėliau deramai pasirūpina tinkamai tam pasirengę laidojimo paslaugų darbuotojai.

Madrido pagrindinių laidojimo namų darbuotojai teigia, kad jiems trūksta įrangos dirbant su COVID 19 aukų palaikais. Reuters nuotr.

Sostinėje Madride, kuriame buvo užfiksuota daugiausiai mirčių ir mirčių atvejų, tai gali užtrukti iki 24 valandų, sakė pareigūnai. Ispanijos sveikatos ministras Salvadoras Illa spaudos konferencijoje sakė, kad vyriausybė teikia pirmenybę senelių namams. „Mes vykdysime intensyvų šių centrų stebėjimą“, – pridūrė ji. Pablogėjus krizei Madride, miesto savivaldybės laidojimo namai teigė, kad nuo antradienio bus laikinai sustabdytas„Covid-19“ aukų rinkimas, nes trūksta apsauginių priemonių. Miestas ketina naudoti pagrindinę ledo aikštyną – „Palacio de Hielo“ (Ledo rūmus) kaip laikiną morgą, kuriame bus laikomi kūnai, kol laidojimo namai galės juos surinkti, pranešė pareigūnai Ispanijos žiniasklaidai.

Pirmieji katafalkai pirmadienį atvyko į ledo aikštyną. AFP nuotr.

Palacio de Hielo“ kompleksas, kuriame taip pat yra parduotuvių, restoranų, boulingo alėjos ir kino teatrų, yra netoli „Ifema“ kongresų centro, kur buvo įsteigta lauko ligoninė koronaviruso pacientams. Ispanija yra antra  labiausiai nukentėjusi šalis Europoje po Italijos, kurioje dabar fiksuojama daugiausia su koronavirusu susijusių mirčių pasaulyje. Italijos valdžia pirmadienį pranešė, kad per pastarąsias 24 valandas mirė 602 žmonės, sergantys „Covid-19“. Iš viso Italijoje koronavirusas pasiglemžė jau 6 077 žmonių gyvybes. Tačiau mirčių skaičius per dieną buvo mažiausias nuo ketvirtadienio. Tai teikia viltį, kad griežti vyriausybės nustatyti apribojimai duoda norimų rezultatų.

bbc.com. informacija

The post Koronavirusas Ispanijoje: armija senolius lovose rado apleistus arba negyvus appeared first on Kaunieciams.lt.

Gydymo įstaigas ir gyventojus pasieks daugiau dezinfekcinio skysčio

Previous article

Lietuvoje minima jau 11-oji skaitmeninė savaitė!

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos