NaujienosPolitikaRajonasVerslasVideoVilniečiams redakcija

Kauno rajono ūkininkai kreipiasi tiesiai į prezidentą G. Nausėdą

0

Šiandien visoje Lietuvoje vykusi taiki ūkininkų protesto akcija nenuėjo veltui. Kauno rajono žmonės nevyniojo į vatą ir rėžė tiesą į akis: “Atvažiuokite į laukus padirbti patys ir tada priiminėkite sprendimus!”. Protestas veltui nenuėjo – seime nepritarta mokesčių kėlimui.

Ūkininkai šiuo protestu norėjo parodyti savo nepritarimą, jų nuomone, skubotiems mokesčių pokyčiams. Primename, jog buvo planuojama panaikinti lengvatą, kuri šiuo metu taikoma šildymui naudojamam gazoliui, dar vadinamam ,,raudonajam kurui‘‘. ,,Raudonasis kuras‘‘ naudojamas ne vien žemės ūkyje, tačiau ir socialinių ir kitų įstaigų šildymui, kur nėra gamtinių dujų. Be to, nuspręsta, kad nebus dvigubinamas akcizas žemės ūkyje naudojamam ,,žaliam dyzelinui“. Taip pat buvo planuojama didinti ir mokesčius, kurie susiję su individualios veiklos ūkyje vykdymu. 

[youtube v=”pbsQyt3_9ok”]

 

Kauno rajone protestavę ūkininkai išsakė nuogąstavimus, kad valdžia tarsi priešina atskiras gyventojų grupes – „Mes nusiteikę taikiai, ir mums nemalonu girdėti, kai valdžia priešina žmones. Sako, kad gali pinigų skirti arba ūkininkams arba pensininkams. O mes raginame valdžią rasti būdų padėti visiems” – nuogąstavimais dalinosi protesto dalyvė. 

Protestavę ūkininkai pripažino, kad nori auginti ir tautiečiams tiekti kokybišką ir ekologišką produkciją, o planuotas mokestinės naštos padidinimas skaudžiai atsilieptų smulkiesiems augintojams, pakenktų eksportui ir sumažintų lietuviškos produkcijos konkurencingumą. 

Auga kūrybingų darbuotojų poreikis: kaip tokiu tapti?

Previous article

Prekybos tinklo „Iki“ elektroninė prekyba žengia į Kauną

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos