Naujienos

Kauno autobusų stoties architekto suprojektuota stotis pristatyta Vilkaviškyje

0

Šį ketvirtadienį Vilkaviškio autobusų stotis sulaukė daugiau nei įprastai lankytojų. Į oficialų atnaujintos stoties, dirbančios jau nuo kovo mėnesio, atidarymą susirinko miestelėnai ir miesto svečiai. 

“Džiugu pagaliau visus pakviesti į oficialų stoties atidarymą. Tai kuo gali didžiuotis ir pasidžiaugti visi krašto gyventojai. Tikiu, kad ši stotis prisidės prie miesto vystymosi, pritrauks daugiau turistų į mūsų kraštą”, – atidarydamas renginį kalbėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Projekto vystytojų atstovai kalbėjo apie ilgą kelią, kurį reikėjo nueiti iki pastatytos stoties ir viltį, kad ji prisidės prie visuomeninio transporto populiarinimo.

“Reikia svajoti. Ir dėl tų svajonių pakovoti. Projektas turėjo labai ilgą istoriją, praėjo 7 metai nuo pradžios. Nebuvo viskas rožėm klota, nebuvo paprasta. Kas buvo tas buvo, bet atsisukim šiandien ir pažiūrėkim kas yra dabar – meno kūrinys. Turiu slaptą svajonę – kad vis mažiau žmonių naudotųsi automobiliais ir keliautų autobusais. Viliuosi, ši stotis prie to prisidės”, – kalbėjo “Kautros” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Renginio metu buvo pasodinta liepaitė taip simbolizuojant medžių išsaugojimą ir integravimą į naujos stoties pastatą. Susitikimo pabaigoje svečiai sustojo prie vietos, kurioje planuojama statyti medžio formos laikrodį, kuris anot architekto turėtų tapti vienu iš Vilkaviškio simbolių.

“Kiekvienos stoties vienas iš svarbiausių elementų yra laikrodis. Sugalvojome, kad laikrodis turi būti medžio formos, betoninis, kad sietųsi su visa naujojo pastato harmonija. Taip pat manau jis turi būti ir bendruomenės simbolis, kuri tarsi jį sukurtų, prie jo prisidėtų. Manau šis laikrodis taps vienu iš miesto ir krašto simbolių” , – kalbėjo stoties architektas Gintaras Balčytis taip pat projektavęs ir Kauno autobusų stotį.

Tikimasi autobusų stoties laikrodį pastatyti iš surinktų verslo ir bendruomenės aukų.

Kautra info ir nuotraukos

The post Kauno autobusų stoties architekto suprojektuota stotis pristatyta Vilkaviškyje appeared first on Kauniečiams.

Vakar nustatyta 19 naujų koronaviruso atvejų. Tai – didžiausias viruso aktyvumas šį mėnesį

Previous article

Premjeras: šiandien atsiveria laisvas judėjimas tarp Baltijos šalių ir Lenkijos

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos