Naujienos

Kas sudėvės 9 milijonus veido kaukių, nupirktų absurdiškomis kainomis? Žiūrėkite video įrašą

0

Rūta Janutienė ir Evelina Geležiūnienė aptaria viešuosius apsaugos priemonių pirkimus: kiek ir kokiomis kainomis buvo nupirkta apsauginių kaukių, respiratorių ir kitų priemonių?

„Pirmą kartą per 30 valstybės valdymo metų mes nusprendėme, kad žmogus yra brangesnis negu milijardas“ – kandžią pastabą pateikia žymi žurnalistė R. Janutienė. Moteris priduria, jog Lietuvos žiniasklaida klaidingai įvardino CNN portale paminėtą eksperimentinį vaistą. Tai – tas pats „Remdesiviras“, anksčiau jau taikytas „Ebola“ viruso protrūkio metu.

Taip pat pranešama, kad Danijoje vaikai jau grįžta į darželius, nors ten žaidimų aikštelės vis dar aptvertos apsaugine juosta. Į tai danų tautybės piliečiai žvelgia įtariai, neskubama grįžti prie įprasto gyvenimo. Kinija, tuo tarpu, atvėrė vidaus sienas, tačiau šios šalies gyventojai privalo su savimi nešiotis brūkšninį kodą. Registruotas brūkšninis kodas yra apsaugos priemonė – jis įrodo, kad pastaruoju metu žmogus neturėjo kontakto su užsikrėtusiais asmenimis ir pats nekarščiuoja.

Evelina Geležiūnienė pateikia statistiką: respiratorių iš biudžeto per tarpininkus nupirkta už 10 551 385 eurų; kaukių – 3 492 679 eurų, tai reiškia, jog turime  4 341 571 vnt. respiratorių ir 9 033 832 vnt. kaukių. Kyla klausimas – kas visas šias kaukes sunešios?

E. Geležiūnienė juokauja, kad pasibaigus karantinui reikėtų surengti apdovanojimus ir „auksinį respiratorių“ įteikti brangiausiai Lietuvoje šią apsaugos priemonę pardavusiai įmonei. Iš pirmosios vietos nesitraukia UAB „Skirgesa“, ši įmonė respiratorių pardavė už 21 eurą. Kinijoje šios prekės kaina yra 1 euras 35 centai.

Įdomus faktas: apsaugines kaukes ir respiratorius taip pat pardavinėjo Panevėžio rajone esantis Bistrampolio dvaras, dvaro savininkas yra kunigas Rimantas Gudelis. Jis, palyginimui, kaukes pardavinėjo už 60 ct./vnt. Kinijoje šios prekės kaina yra 32 euro centai.

Žurnalistės taip pat kelia klausimą: kodėl viešumoje tapo privaloma nešioti apsaugines priemones būtent tada, kai UAB „Maxima“ įsigijo 1,5 mln. vienetų vienkartinių kaukių? Ar tai – sutapimas?

Kviečiame žiūrėti visą pokalbį:

LRT.lt nuotrauka

The post Kas sudėvės 9 milijonus veido kaukių, nupirktų absurdiškomis kainomis? Žiūrėkite video įrašą appeared first on Kaunieciams.lt.

PSO užfiksavo didžiausią nuo protrūkio pradžios COVID-19 atvejų prieaugį

Previous article

„Eurolines“ atnaujina susisiekimą – pirmos kelionės iš Kauno

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos