NaujienosPolitika

Kanados Generalinės Gubernatorės Julie Payette vizitas KTU: bus galima užduoti klausimus

0

Lapkričio 26 dieną, antradienį, 10.10 val., į KTU atvyks Kanados Generalinė Gubernatorė, buvusi astronautė ir pirmoji Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) pabuvojusi kanadietė Julie Payette. Kviečiame užsiregistruoti ir užsukti į „Santakos” slėnį, kur turėsite galimybę gyvai užduoti savo klausimą (anglų kalba) Generalinei Gubernatorei.

Oficiali Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II atstovė Kanadoje lankysis Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos” slėnyje, kur planuojamas susitikimas su universiteto bendruomene.

Dieną prieš vizitą KTU, J. Payette susitiks su šalies Prezidentu Gitanu Nausėda ir Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu. Apie šį Gubernatorės vizitą Baltijos šalyse paskelbė ir Kanados Ministras Pirmininkas Justin’as Trudeau.

„Kanadą sieja tvirti santykiai tiek su Lietuva, tiek su Estija, kurie yra paremti bendromis vertybėmis ir bendradarbiavimu. Šis vizitas suteikia galimybę Generalinei Gubernatorei sustiprinti mūsų žmonių ryšius ir ieškoti būdų, kaip galėtume glaudžiau bendradarbiauti. Mes ir toliau išliksime vieningi su Lietuva ir Estija bei bendradarbiausime su šiais partneriais ir kitomis NATO sąjungininkėmis, siekdami taikos bei stabilumo visame pasaulyje”, – pranešime cituojamas Kanados Ministras Pirmininkas J. Trudeau.

Prieš tapdama Generaline Gubernatore, J. Payette buvo inžinierė, mokslo populiarintoja, astronautė, taip pat dirbo aukščiausiojo lygio vadove versle.

Nuo 1992 iki 2013 metų J. Payette du kartus lankėsi kosmose. Pirmą kartą į TKS ji pakilo 1999 metais JAV erdvėlaiviu „Discovery”, o po dešimties metų dar kartą – erdvėlaiviu „Endeavour”. Ji taip pat daug metų dirbo NASA centrinėje būstinėje Hjustone bei septynerius metus ėjo Kanados vyriausios astronautės pareigas šios šalies kosmoso agentūroje.

Poliglotė, mokanti šešias kalbas, turinti komercinių lėktuvų pilotės licenciją, Generalinė Gubernatorė pasaulyje yra labai gerbiama už savo darbą rengiant mokslo ir technologijų populiarinimo politiką.

Renginys taip pat bus transliuojamas 15min.lt portale, ktu.edu puslapyje bei KTU Facebook paskyroje.

Registracija:

Užsiregistruoti į renginį galite čia. Registracija yra neprivaloma, bet padės organizatoriams žinoti tikslų dalyvių skaičių ir rezervuoti tinkamas erdves.

Daugiau informacijos apie viešnią anglų kalba rasite čia.

ktu.eu informacija

Numatoma tiekti nemokamą maitinimą priešmokyklinukams ir pirmokams

Previous article

Kauniečiai, rezervuokite laiką savaitgalio renginiams

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos