NaujienosVerslas

Kaip užsienio žiniasklaida pristato Lietuvą keliautojams?

0

2019 m. apie Lietuvą kaip kelionių kryptį rašė milijonines auditorijas turintys leidiniai TIME, The Times, The Independent, Travel+Leisure, Le Monde, taip pat daugybė specializuotų leidinių ir tinklaraščių prioritetinėse atvykstamojo turizmo rinkose.

Vilniaus Gedimino pilis. | pxhere.com nuotrauka

„Lietuva vis dažniau atsiduria didžiausią auditoriją turinčios žiniasklaidos akiratyje. Vien anglakalbių leidinių, kuriuose pernai pasirodę straipsniai apie Lietuvą kaip kelionių kryptį, bendra mėnesio auditorija viršija 400 milijonų žmonių. Prie sklaidos, žinoma, prisideda ir atskirų šalių nacionalinės žiniasklaidos rodomas dėmesys. Straipsniai skaitomiausiame Izraelio dienraštyje Israel Hayom, milijonų žiūrovų išvysti siužetai per Italijos nacionalinę televiziją, publikacijos Vokietijos ir Skandinavijos gyvenimo būdo žurnaluose – kiekvienas toks „išėjimas“ padeda skirtingomis istorijomis pasiekti itin skirtingas tikslines auditorijas visame pasaulyje,“ – teigia nacionalinės turizmo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ rinkodaros ir produktų skyriaus vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Džiaugiamės, kad kasmet daugėja darbo su žiniasklaida projektų, o žurnalistus į Lietuvą kviečiasi tiek „Keliauk Lietuvoje“, tiek miestų skatinimo agentūros „Go Vilnius“ ir „Kaunas IN“, tiek atskiri turizmo verslai“.

Turizmo industrijos portalas Travel Weekly, reziumuodamas pastarąjį dešimtmetį, pabrėžia augantį Vidurio ir Rytų Europos šalių potencialą ir susidomėjimą JAV keliautojų tarpe. Portalas pabrėžia, kad prie Lietuvos žinomumo nemažai prisidėjo ir šalyje filmuoti serialai bei filmai – „Catherine the Great“, „The Last Czars“, „Chernobyl“ ir kiti. Apie Lietuvą šiame kontekste rašė ir milijonines auditorijas turintys leidiniai TIMEEuronewsThe Sun ir kiti.

Lietuvą pasaulyje užpopuliarinusio filmo „Černobylis“ aktoriai. | imbd.com nuotrauka

Lietuvą į savo 2020 m. rekomenduojamų krypčių sąrašą įtraukė vienas didžiausių Ispanijos dienraščių El Pais. Vilnius yra ir tarp 10 miestų, kuriuos savo skaitytojams šiemet rekomenduoja aplankyti JK portalas The Independent, turintis virš 20 milijonų skaitytojų auditoriją.

Kelionių pasiūlymų portalas Lastminute.com, pristatydamas savo klientams 15 krypčių šiems metams, Lietuvą apibūdina kaip gastronominių patirčių šalį. Panašių epitetų Lietuva yra ne kartą susilaukusi iš svarbiausių kelionių srities leidinių, įskaitant milijonus skaitytojų turintį žurnalą Travel+Leisure.

Į aktyviai keliaujančius žmones orientuotas portalas Adventure.com priskiria Lietuvą prie šalių, kelionė į kurias gali atskleisti Europos grožį kitu kampu. Jungtinės Karalystės naujienų portalas iNews įtraukė Lietuvą į alternatyvių atostogų prie jūros krypčių sąrašą.

Užsienio žiniasklaidos dėmesio dažnai susilaukia neįprastos ir keistos vietos iš viso pasaulio. Dažnas tokių publikacijų „svečias“ yra Kryžių kalnas. Štai ir šiemet vienas didžiausių JK naujienų portalų The Daily Mail įtraukė Lietuvą į neįprasčiausių lankytinų vietų sąrašą.

Kelių milijonų skaitytojų auditoriją pritraukiantis JAV kelionių portalas Matador Network pristato Lietuvą, kaip vieną iš 25 vietų, kurias būtina aplankyti 2020 metais.

Anot Matador Network, Lietuvos kuklaus žinomumo dienos eina į pabaigą kartu su naujojo dešimtmečio pradžia. „Lietuva primena kerinčią pasaką savo vešlių miškų koliažu, tviskančiais gėlavandeniais ežerais ir žadą atimančiomis kopomis. Unikaliu paslaptingumu alsuojančios senovinės gyvenvietės saugo šventąsias pagonių ir krikščionių vietas. Šis dviejų religijų palikimas kelia susižavėjimo šiurpą tiek lankant Kryžių kalną, tiek dalyvaujant Joninių nakties apeigose Raganų kalne,“ – rašoma Matador Network straipsnyje.

Kryžių kalnas.| pxhere.com nuotrauka

Vilniaus šviesų festivalis atskleis sostinės kiemų paslaptis

Previous article

Vilniuje – nauja „Iki Express“ parduotuvė

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos