NaujienosSportas

Ispanija nusilenkė A. Saboniui – šlovės muziejuje įtraukė tarp šalies krepšinio legendų

0

Ispanija nusprendė sukurti savo šalies krepšinio Šlovės muziejų, į kurio pirmąją laidą kaip vienintelis užsienietis įtrauktas ir dabartinis LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

A. Sabonis, Nuotr. L. Žemgulis

Ispanijos krepšinio federacija su šalies dienraščiu AS imasi kurti šalies krepšinio Šlovės muziejų, į kurio pirmąją laidą įtraukti 7 krepšininkai, o vienintelis ne ispanas – Arvydas Sabonis.

Į naująjį muziejų laureatus rinko 13 asmenų komisija: buvę žaidėjai, treneriai, teisėjai, ACB lygo atstovai bei po tris atstovus iš AS ir Ispanijos krepšinio federacijos, kuriai vadovauja Jorge Garbajosa.

Į muziejų be A. Sabonio įtraukti dar šešis žaidėjai – tai Juanas Carlosas Navarro, Amaya Valdemoro, Emiliano Rodriguezas, Juanas Antonio San Epifanio ir Juanas Antonio Corbalanas.

A. Sabonis Ispanijoje rungtyniavo prieš išvykdamas į NBA – nuo 1989 iki 1995 metų. Pirmuosius tris sezonus jis žaidė Valjadolido klube, o vėliau persikėlė į Madrido „Real“.

Su Karališkuoju klubu jis dukart tapo Ispanijos čempionu, tapo Karaliaus taurės laimėtoju ir Eurolygos čempionu. Jam iki šiol priklauso vienerių rungtynių ACB lygoje naudingumo rekordas – 66 balai, pasiektas su „Real“ ekipa.

Pedro Ferrandizas bei Maria Planas į muziejų įtraukti kaip treneriai, teisėjas Miguelis Angelis Betancoras, o komandos kategorijoje pirmąją įtraukta tapo ispanių moterų 1993 metų rinktinė, pirmoji šalies istorijoje tapusi Europos čempione.

Dar šešis asmenys pagerbti jau po savo mirties – tai Antonio Diazas Miguelis (27 metus treniravo Ispanijos rinktinę), Anselmo Lopezas (žaidėjas, treneris), Fernando Martinas (pirmasis ispanas, žaidęs NBA), Maribel Lorenzo (žaidėja), Andresas Montesas (žurnalistas ir komentatorius).

Oficiali įtrauktųjų asmenų apdovanojimų ceremonija bus surengta kitų metų pavasarį.

A. Sabonis jau anksčiau yra įtrauktas tiek į NBA, tiek į FIBA Šlovės muziejus.

LRT.lt informacija

Patyčios ar pajuokavimas: skiriamasis bruožas – psichologinis skausmas

Previous article

„Didysis Kalėdinis sprogimas“ Istorinės Prezidentūros sodelyje

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos