Naujienos

Informacija apie grįžtančius lietuvius, savanorystę ir apsaugos priemones

0

Lietuvos ministrų delegacija šiandien išvyko į Varšuvą derėtis dėl lietuvių, įstrigusių prie Vokietijos-Lenkijos sienos grąžinimo. Pagal naujausius duomenis, tie, kas skrenda namo, galės grįžti per Varšuvą su specialiais lėktuvais. Iš Varšuvos Lietuviai bus pervežti į Lietuvą specialiais autobusų reisais, talpinančiais po 50 keleivių. 

Dėl grįžtančių lietuvių

Premjero patarėjas Giedrius Surplys pasakoja, kad Lietuviai tiek autobusais, tiek traukiniais ar keltais yra grąžinami į Tėvynę iš svetur, o atvykusių lauks speciali patikra ir autobusais keliautojai bus išvežiojami į savo namus. Kol kas didelė dalis lietuvių keliauja iš Vokietijos Zasnico miesto keltais, tačiau šiandien šis uostas yra užsidaręs, tad keleiviai priversti keliauti iš kito uosto. Jei reikės, anot premjero patarėjo, bus paleista ir daugiau reisų. 

Ispanijoje užstrigę lietuviai kviečiami registruotis į ambasadą ir šiomis dienomis keturi lėktuvų reisai juos sugrąžins namo į Lietuvą. Šiuo metu yra užfiksuota apie 4000 žmonių, kurie vienaip ar kitaip bando grįžti namo. 

Dėl savanorystės

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad žmonės, norintys padėti savanoriauti yra kviečiami užsukti į internetinį puslapį karantinas.lt, kur jie suras visą reikiamą informaciją. Pagalbos reikia tiek paprastos, kaip nupirkti senyviems, sergantiems žmonėms maisto, tiek ir sudėtingos pagalbos specialiuose punktuose, kur gydomi karantinu užsikrėtę asmenys. 

Dėl apsaugos priemonių

Kauno klinikų gydytojas Algimantas Pamerneckas teigia, jog apsaugos priemonių šiose klinikose netrūksta, tačiau ne visur priemonių yra pakankamai. Deja, anot Giedriaus Surplio, paprastam žmogui vaistinėje įsigyti dezinfekcinių priemonių vis dar yra kebloka – jų nėra pakankamai. A. Pamerneckas ragina visus žmones naudoti apsaugos priemones visur, net ir parduotuvėse, kur susiburia daugiausia žmonių. 

Daugiau informacijos video reportaže:

The post Informacija apie grįžtančius lietuvius, savanorystę ir apsaugos priemones appeared first on Kaunieciams.lt.

Dažniausiai daromos makiažo klaidos, dėl kurių gali išberti odą

Previous article

Naktimis dirbančių medikų vaikams – trys naktiniai darželiai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos