Naujienos

Aurelijus Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti ir vasarą

0

Vakar įvykusios spaudos konferencijos metu ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad karantiną siūloma pratęsti ir vasaros laikotarpiu. Ministras teigė nenorintis leistis į diskusijas dėl konkretaus termino, kol jis dar nėra priimtas, tačiau garantuoja, kad bus siūloma karantiną pratęsti. 

Vis dar tęsiama diskusija apie tai, kokius rodiklius turėtų pasiekti šalys, iš kurių atvykusiems žmonėms nebereikėtų dvi savaites privalomai karantinuotis. Taip pat buvo minėta, jog nuo šiol maitinimo įstaigoms, parduotuvėms ir kitoms paslaugas teikiančioms vietoms nebėra rekomenduojama prie įėjimo kabinti iškabą su įspėjimu nesilankyti rizikos grupėje esantiems asmenims. „Tai padaryta reaguojant į gana audringas diskusijas viešoje erdvėje. Pasitaikė tokių atvejų, kai rekomendacijos buvo suprastos kaip draudimai patekti į tam tikras viešas vietas. Galiu tik priminti, kad bendros rekomendacijos rizikos grupės asmenims išlieka“, – teigė A. Veryga.

Vis daugiau dezinformacijos

Lietuvos kariuomenės atstovas Mažvydas Kunevičius,  SAM Ekstremalių situacijų operacijų centre kuruojantis dezinformacijos valdymo klausimus spaudos konferencijoje sakė, kad dezinformacijos ar klaidinančios informacijos srautas internete vis dar nemažėja. Nuo vasario 1 dienos tokių klaidinančių atvejų užfiksuota 1278. Dauguma iš jų susiję su koronavirusu.

Lyginant šiuos duomenis su 2017, 2019 metais, užregistruotas beveik 4 kartus padidėjęs klaidinančios informacijos srautas. Tokiomis žinutėmis dažniausiai pranešama apie neva neteisingas karantino sąlygas, sumenkinamas infekcijos keliamas pavojus. Taip pat kalbama apie tai, jog NATO kariai Lietuvoje neva itin dažnai serga koronavirusu.

Kas sudaro rizikos grupę?

SAM duomenimis, rizikos grupę sudaro vyresnio nei 60 metų amžiaus žmonės ir (arba) sergantys lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše:

  • žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai);
  • cukrinis diabetas;
  • širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2–4 laipsnio;
  • lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu;
  • lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu;
  • būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos;
  • ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapija ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai;
  • ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną, ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai;
  • įgimtas imunodeficitas;
  • kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas.

The post Aurelijus Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti ir vasarą appeared first on Kaunieciams.lt.

Kur Kaune galima susipažinti su Atlanto nugalėtojų istorija? Rekomenduojame 5 vietoves

Previous article

Kaunas jungiasi prie visuotinės akcijos „Ačiū, Lietuva“. Kaip padėkosime geradariams?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos