Naujienos

Aplinkosaugininkai sunerimę: Rusijoje nufilmuotas poliarinis lokys – apipurkštas dažais

0

Gruodžio 2-ąją dieną socialiniame tinkle „Instagram“ buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame – poliarinis lokys, išteptas purškiamaisiais dažais. Rusijoje pastebėtas ir nufilmuotas gyvūnas buvo pažymėtas istorinio rusų tanko „T-34“ numeriu. Vietiniai aplinkosaugininkai įspėja, kad toks elgesys pavojingas gyvūnui. 

Filmuota medžiaga, socialiniame tinkle „Facebook“, pasidalino Sergėjus Kavry – pasaulio gamtos fondo (World Wildlife Fund) organizacijos narys. Jis teigė, kad vietiniai mokslininkai laukinių gyvūnų niekuomet taip neženklintų: „Nežinau kokiame regione, rajone ar apylinkėje tai buvo nufilmuota“, – sakė jis ir pridūrė: „Jei tai yra karinio ženklinimo tematika… tai yra tiesiog iškrypėliška nepagarba“.

Ant lokio kailio, dažais išpurkštas „T-34“ numeris. Šis numeris simbolizuoja tanką, kurio vaidmuo buvo gyvybiškai svarbus Sovietų Sąjungai kovojant prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare.

Teigia, kad lokys galėjo būti užmigdytas

Vėliau vaizdo įrašu pasidalino ir vietinė žiniasklaida. „WWF Russia“ spaudos atstovė Daria Buyanova dienraščiui „BBC“ teigė, kad pamačiusi vaizdo įrašą buvo šokiruota, o toks užrašas atrodo kaip blogas pokštas.

Šiaurės Biologinių problemų instituto mokslininkas Anatolijus Kočnevas teigė, kad mažai tikėtina, jog lokys galėjo būti išdažytas neužmigdytas: „Lokys negalėjo būti judrus ar bent jau turėjo būti gana ramus, kol buvo purškiamas dažais, nes raidės ir skaičiai tolygiai užrašyti ir yra vienodo dydžio.“

Jis taip pat spėjo, kad incidentas galėjo įvykti atokesniame Novaja Zemlijos regione. Šiame regione specialistų komanda anksčiau poliarinius lokius, kurie klajojo po apgyvendintas teritorijas, ramino vaistais.

Ekspertai perspėja: toks poelgis gali stipriai paveikti gyvūno būseną

Kočnevas teigė, kad gali prireikti kelių savaičių, kol dažų žymės nusiplaus nuo lokio kailio. Tai gali sukelti didelių problemų gyvūnui, kuris medžioja grobį pasikliaudamas savo baltu kailiu: lokiui bus sunkiau susitapatinti su sniegu ir ledu.

Šiuo metu vyksta tyrimas, siekiama išsiaiškinti, kurioje tiksliai vietoje lokys buvo užfiksuotas. Rusijos žiniasklaida spėlioja, kad šis įvykis gali būti susijęs su vietinių gyventojų pykčiu dėl išaugusio į vietines bendruomenes patenkančių poliarinių lokių skaičiumi.

Vaizdo įrašas:

Išskirtiniame VDU verslumo centre studentai mokosi per patirtį

Previous article

Aukšto lygio taikomiesiems mokslo tyrimams – 12,5 mln. eurų ES investicijų

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos