Naujienos

Vyriausybė prasitarė: karantinas greičiausiai nesibaigs nei šiemet, nei kitąmet

0

Trečiadienį vykusiame Vyriausybės pasitarime pritarta parengtam Covid-19 valdymo planui dvejiems metams. Premjeras Saulius Skvernelis po posėdžio sakė, kad kol nėra vaistų nuo šio viruso, teks įprasti gyventi karantine. O medikas Vytautas Kasiulevičius užtikrino, kad su pavasariu viruso atakos tikrai nesibaigs.

Premjeras S. Skvernelis spaudos konferencijos metu dėkojo visiems, kurie padėjo suvaldyti situaciją šalyje, tačiau pabrėžė, kad turime suprasti, kad gyventi turėsime vadovaudamiesi tam tikrai principais, kad nesukeltume grėsmės nei sau, nei aplinkiniams.

Strategija bus peržiūrėta tik tuo atveju, jei bus išpildyta viena iš trijų sąlygų: sukurta vakcina arba vaistai nuo viruso, arba bus moksliškai įrodyta, kad susiformuoja imunitetas virusui. Kol kas tokie atradimai artimiausiu metu tikrai nenusimato.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad ir toliau bus lokalizuojami viruso židiniai, intensyviai tiriami žmonės. Paklaustas, kaip bus saugomos aukštos rizikos grupės, jis paminėjo, kad viskas nelabai skirsis nuo to, kas daroma dabar.

VU Medicinos fakulteto direktorius profesorius Vytautas Kasiulevičius sako, kad svarbiausia identifikuoti rizikos grupes. Jis baiminasi, kad dar viena banga gali smogti vaikams grįžus į mokyklas ir darželius. Nes kol kas nėra aišku, kaip dažnai tos naujų atvejų bangos gali susiformuoti ir kartotis. Profesorius paminėjo, kad Lietuva ieško įvairių būdų gydyti infekciją, bei kliaujasi užsienio patirtimi. Jis paminėjo, kad beveik 100 pacientų hidrochlorokvino ir azitromicino deriniu jau pagydė. Jis pabrėžė, kad grįžti į įprastą gyvenimą reikės ne tik visuomenei, bet ir visai sveikatos apsaugos sistemai, kuri turi išmokti prisitaikyti prie naujų grėsmių.

The post Vyriausybė prasitarė: karantinas greičiausiai nesibaigs nei šiemet, nei kitąmet appeared first on Kaunieciams.lt.

Pradedami grąžinti vietiniai traukinių reisai

Previous article

Lietuva prisidės prie pasaulio valstybių pastangų sukurti vakciną nuo COVID-19

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos