Naujienos

Vyriausybė ir SAM raginamos svarbią informaciją apie koronavirusą versti į užsienio kalbas

0

Šiuo metu Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) internetiniuose puslapiuose pateikiama daug informacijos apie koronavirusą, karantiną ir jo sąlygas. Pagrindinis visos informacijos apie koronaviruso puslapis nėra verčiamas net į anglų kalbą, nors, paradoksalu, būtent SAM ministras A. Veryga reikalauja, kad informacija visuomenei būtų perduodama centralizuotai.

SAM puslapyje visa informacija pateikiama lietuvių kalba – angliškai verčiama tik maža jos dalis, o rusų ar lenkų kalbų pasirinkimo net nėra. Pastarųjų kalbų pasirinkimo nėra ir Vyriausybės puslapyje.

“Sveikinu SAM ir Vyriausybės sprendimą visose spaudos konferencijose turėti gestų kalbos vertėjus. Tačiau šios institucijos pamiršo apie užsieniečius, kurie savo gerbūvį kuria Lietuvoje. SAM turėtų kuo greičiau susizgribti ir išversti iki šiol paskelbtą informaciją į kelias kalbas: anglų, rusų ir lenkų. Didžiąją Lietuvoje gyvenančių užsienio tautybių žmonių sudaro lenkai, taip pat – rusai, baltarusiai ir ukrainiečiai. Kitų tautybių žmonėms ir Lietuvoje reziduojantiems užsieniečiams informacija galėtų būti pateikiama angliškai”, – informacijos užsienio kalbomis trūkumą kritiškai vertina Seimo narys Gintaras Vaičekauskas.

Parlamentaras akcentuoja, kad Lietuvoje nuolat gyvenantys užsienio tautybės žmonės negali gauti visos informacijos jiems suprantama kalba, todėl yra priversti jos ieškoti kituose kanaluose, o taip rizikuoja patekti į tendencingą ar net melagingą informaciją  pateikiančius puslapius.

“Jei rusakalbis Lietuvos gyventojas, atsidaręs SAM puslapį net angliškai neranda informacijos apie karantiną – jis jungs kanalą, kuris kalba jam suprantama kalba. Ir čia mes patenkame į pavojingą zoną. Valdžia reikalauja laikytis karantino, be būtinybės neiti į parduotuves, nesiburti į grupeles lauke, izoliuotis ir nesilankyti pas draugus, tačiau net nesugeba to pasakyti suprantama gyventojams kalba. Pamirškime principus ir nacionališkumą – virusas neturi tautybės”, – siūlo G. Vaičekauskas.

Angliškoje Vyriausybės puslapio versijoje naujienos atsilieka keliomis dienomis, o angliškoje SAM puslapio versijoje tėra dvi naujienos: vis dar skelbiama, kad Lietuvoje tėra vienas koronaviruso atvejis ir galima rasti pasenusią kovo 2 d.informaciją. Kaip minėta, oficialiame koronaviruso puslapyje pateikiama informacija nėra verčiama net į anglų kalbą.

Naujausiais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje nuolat gyvena 380 tūkst. užsienio tautybės gyventojų. Jie sudaro 13,6 proc. visų Lietuvos gyventojų.

Liberalų sąjūdžio inf. 

The post Vyriausybė ir SAM raginamos svarbią informaciją apie koronavirusą versti į užsienio kalbas appeared first on Kaunieciams.lt.

„Ispanijoje praleidome galimybę. Nenoriu, kad taip įvyktų Lietuvoje ir visus skatinu likti namuose“ (Video)

Previous article

Ekspertai atsako, ar tikslinga dėvėti namuose pasiūtą kaukę?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos