Naujienos

Visuomenė kviečiama prisidėti kovojant su maisto švaistymu

0

Šiandien, Tarptautinę informavimo apie maisto švaistymą dieną, kuri pažymima pirmą kartą, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę atkreipti dėmesį į vartojimo įpročius ir prisidėti kovojant su maisto švaistymu. Ši diena paskelbta Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos iniciatyva.

Su maisto švaistymo problema susiduria ir Lietuva. Vienas šalies gyventojas, Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, vidutiniškai išmeta 37 kg maisto atliekų per metus. Pastaraisiais metais šis kiekis nežymiai auga: 2016 m. vienam gyventojui teko 34,8 kg maisto atliekų, 2017 m. – 35,9 kg. Maisto atliekos, kaip rodo mišrių komunalinių atliekų sudėties tyrimai, sudaro vidutiniškai beveik 15 proc. visų šių atliekų.

Europos Sąjungos šalys, siekdamos kovoti su maisto švaistymu, žiedinės ekonomikos direktyva įsipareigojo prisidėti prie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslo ir iki 2030 m. perpus sumažinti maisto atliekų susidarymą visoje maisto grandinėje.

Aplinkosaugininkai skatina žmones tinkamai planuoti pirkinius ir porcijų kiekius, nepasiduoti akcijoms ir pirkti tik tiek, kiek reikia, nuolat peržiūrėti turimus produktus ir laiku juos sunaudoti, pertekliniu maistu, vaisiais, daržovėmis pasidalyti su artimaisiais ar kaimynais, o baigiantis produktų galiojimo laikui – pasinaudoti išradingais būdais jiems „išgelbėti“.

Daug naudingų patarimų apie atliekų, tarp jų ir maisto, prevenciją, tvarų vartojimą ir kitais klausimais galima rasti Aplinkos ministerijos vykdomo projekto „Darnūs namai“ socialiniuose tinkluose.

Pristatome naujai sukurtą jungtinio projekto „Atgimimo vaikai” vaizdo klipą „Lietuva – Milžinų tauta”

Previous article

VŠT pasiruošė šildymo sezonui, bet virš trijų tūkstančių namų dar nepasirengę

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos