Naujienos

Virtualios realybės įrenginius išbando ir karvės

0

Virtualios ir papildytos realybės įrenginiai vis populiarėja. Dalis žmonių be jų neįsivaizduoja kompiuterinių žaidimų ar filmo žiūrėjimo. Tokia technologija ne tik mums leidžia nukeliauti į tolimiausius visatos kampelius, bet ir, pavyzdžiui, mokantis istorijos apžiūrėti Viduramžių pastatus. Visgi tai jau ne tik žmonių privilegija – karvės Rusijoje išbando virtualios realybės įrenginius, skelbiama BBC.

Toks eksperimentas atliktas galvijų ūkyje netoli Maskvos. Mokslininkai aiškinosi, kaip virtualios realybės įrenginiai gali pagerinti karvių aplinką, kad šios duotų daugiau pieno ir jaustų mažiau streso.

Su tokiais unikaliais akiniais karvės mato žaliuojančių pievų simuliaciją. Mokslininkai tikina, kad norint pasiekti didesnį produktyvumą ir pagerinti pieno kokybę reikia rūpintis ne tik žalmargių fiziniais poreikiais. Po tyrimų paaiškėjo, kad virtualios realybės įrenginiai bent jau kuriam laikui pagerino karvių nuotaiką.

Mokslininkai tiki, kad laimingesnės karvės yra daug produktyvesnės, galima primelžti daugiau pieno. Karvių nuotaiką mokslininkai jau bandė pagerinti leisdami joms klasikinę muziką, atlikdami atpalaiduojančius masažus, tačiau tai pirmas kartas, kai aiškinamasi, kokios įtakos gali turėti virtuali realybė.

Karvėms pritaikyti tokį įrenginį buvo tikras iššūkis, nes jų akys yra galvos šone. Be to, karvės spalvas mato ir skiria gana unikaliai, todėl įrenginį reikėjo specialiai joms pritaikyti.

Karvės atskiria daugumą spalvų ir ypač gerai atpažįsta raudoną, oranžinę ir geltoną spalvas, bet mažiau skiria žalios, mėlynos ir violetinės spalvos daiktus. Atsižvelgdami į visa tai, tyrėjai sukūrė unikalų žaliuojančio lauko modelį, kuris džiugino karves.

Pirmojo bandymo metu, pasak Žemės ūkio ir maisto ministerijos, ekspertai užfiksavo „nerimo sumažėjimą ir bendros emocinės bandos nuotaikos pagerėjimą“.

Tokie bandymai bus tęsiami ir toliau, o tyrėjai tikisi, kad išsamus ilgalaikis tyrimas parodys aiškius virtualios realybės poveikio rezultatus – turėtų padidėti pieno kiekis ir pagerėti jo kokybė.

lrt.lt informacija

Numatoma 5G ryšį Lietuvoje diegti nuo 2021 metų

Previous article

Sukurtas naujas metodas, kuris nustatys 13 skirtingų vėžio rūšių

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos