Naujienos

Vienkartinės veido kaukės užteršė vandenynus: jų plaukioja daugiau, nei medūzų

0

Gamtosaugininkai jau seniai perspėjo visus, kad vienas iš koronaviruso pasekmių bus padidėjęs vandenynų užterštumas – dabar jų prognozės išsipildė. Vienkartinės kaukės ir kitos apsaugos priemonės papildė šiukšlių gretas vandenyse kurie ir iki tol nebuvo švarūs.

Dabar vandens gyvūnams išlikti tapo dar sudėtingiau – kartais šie nesusipratę praryja plastiko šiukšles ir uždūsta arba miršta įstrigę tarp maišelių bei kitų atliekų.

Narai visame pasaulyje aktyviai ir reguliariai renka šiukšles plačiuosiuose vandenynuose, tačiau pranešama, kad dabar jų darbo krūvis gerokai padidėjo. Veiklos netrūksta ir valantiems paplūdimius bei kitas pakrantes – daugybė vienkartinių kaukių ir pirštinių jau guli užpustyti smėlio – šias šiukšles taip pat gali suėsti vandens gyvūnai, kitu atveju tikėtina, jog pakilus vandens lygiui atliekos grįš į vandenį.

Kiekvienais metais vandenyne atsiduria 13 milijonų tonų šiukšlių, šiais metais statistika bus tik blogesnė.

Šią taršos krizę išgyvena visas pasaulis

Hon Konge veikianti vandenynų valymo organizacija „OceansAsia“ praneša, kad valydami pakrantę darbuotojai 100 metrų ruože rado 70 vienetų vienkartinių kaukių, po savaitės toje pačioje vietoje buvo rasta dar 30.

Nerimą išreiškia ir Prancūzijoje dirbantys „Operation Mer Propre“ pelno nesiekiančios organizacijos atstovai. „Šios kaukės yra 450 metų, todėl pandemijos pasekmės vandenyne atsispindės labai ilgai“ atstovų laiške buvo rašoma šalies prezidentui Emanueliui Makronui.

Narai Prancūzijoje nufilmavo, kaip dabar atrodo vandenynai:

The Guardian info

Siūloma įteisinti naują atmintiną dieną – Senelių dieną

Previous article

Kauno rajone įsikurs laukinių gyvūnų globos centras

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos