Naujienos

Vienas dvyliktokų egzaminas gali būti laikomas ir vienuoliktoje klasėje (video)

0

12- os klasės valstybinis anglų k. egzaminas gali būti išlaikytas ir 11- oje ar išskirtiniais atvejais 10 – oje klasėje. Tereikia užsiregistruoti rekomendaciniam testui ir po konsultacijos išlaikyti egzaminą. Jeigu rezultatai siekia C1 ar C2 lygį – abiturientams užskaitomas 100 balų įvertinimas, kuris galioja stojant į bet kurią Lietuvos aukštąją mokyklą. Atrodo paprasta? Pateikiami atsakymai kur ir kaip tai vyksta.

[youtube v=”dRDRe6X-Hlg”]

Anksčiau egzaminą išlaikiusi Emilija – jau planuoja studijas Anglijoje.

Mergina neslepia, kad išankstinis kalbos žinių pasitikrinimas jai davė pasitikėjimo ir ryžto žvalgytis mokslų užsienyje. Jau 2020m. sausį turiu teikti paraiškas į Didžiosios Britanijos universitetus. Šis egzaminas padėjo man pačiai užsitikrinti anglų kalbos lygį ir dėl to galiu būti rami.”

Viktorija šiuo metu studijuoja Lietuvos sveikatos mokslų universitete – mediciną. Mergina neslepia, kad užaugti ir pasitikėjimą savimi stiprinti padėjo būtent kalbų mokykla. Nors neslepia, kad pradžia buvo inicijuota tėvų ir tik jie matė tame naudą. O jauna paauglė į papildomai lankomą mokyklą žiūrėjo skeptiškai. 

Tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis, kai Viktorija pajautė asmeninių įgūdžių pokyčius ir savo progresą. Pradėjo augti kaip asmenybė ir mokyklą išlankė net 10 metų!

Patricija egzaminą laikė 10-oje klasėje

Mergina dabar studijuoja Kauno technologijos universitete. Ji pasakoja, kad nusprendė egzaminą išsilaikyti 10 – oje klasėje vardan žinių pasitikrinimo. Gavusi C1 įvertinimą, ji jau žinojo, kad po 12-os klasės nebūtinai turi laikyti valstybinį egzaminą. Tačiau jaunatviškas smalsumas ėmė viršų ir ji visgi nusprendė pasitikrinti žinias dar kartą.

10 – os klasės egzaminas prieš du metus nemelavo. Valstybinio anglų k. egzamino rezultatai buvo stulbinantys – mergina gavo 100 balų !

Išankstinis egzaminas – PTE centre

Tokią galimybę suteikia Lietuvoje, didžiuosiuose miestuose: Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje ir Utenoje veikianti anglų kalbos mokykla – AMES. Egzaminas vyksta kiekvieną lapkritį, gruodį, gegužę ir birželį. Išlaikius C1 arba C2 lygiu – vertinimas atitinka 100-tą balų valstybinio anglų k. egzamino.

Kodėl? Nes Lietuvos mokslo sistemoje PTE General egzaminas yra vienas iš tarptautinių egzaminų, užskaitomų vietoj valstybinių užsienio kalbų brandos egzaminų stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Tad 4 lygio egzaminą išlaikęs moksleivis prilyginamas valstybinio egzamino šimtukininkui.

Bandomuosius egzaminus gali laikyti bet kuris paauglys nemokamai, kiekvieną mėnesio penktadienį. Lankiusiems AMES mokyklą bent 2 metus – pagrindinis egzaminas yra NEMOKAMAS. O ne kalbų mokyklos mokiniams – nuo 64 eur.

Tarptautinis PTE General egzaminas galioja neribotą laiką ir sertifikatas galioja daugelyje Lietuvos bei kai kuriuose užsienio universitetuose. Žinoma, egzaminui pasiruošti  galima tiek pačioje AMES mokykloje, padedant kvalifikuotiems specialistams, tiek savarankiškai.

AMES mokinys Karolis išdavė, kodėl jis po pamokų su dideliu noru dar papildomai mokosi anglų k. Čia yra tokie įdomūs ir įtraukiantys užsiėmimai. Jeigu kas galvoja, kad anglų kalbą mokytis yra boring, tai man čia – įdomybė! Užsiėmimai apima kasdienes situacijas, bendraujame tarpusavyje, diskutuojame ir dalinamės savo dienos įspūdžiais angliškai, bet tuo pačiu ir išmokstame tai daryti taisyklingai. Jeigu kur keliaučiau toli – nebūtų jokios baimės nei studijoms, nei darbui su žmonėmis anglų kalba.”

Daugiau apie egzaminus ČIA

Subalansuokite švenčių stalą ir denkite jį kartu su vaikais

Previous article

Išskirtiniame VDU verslumo centre studentai mokosi per patirtį

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos