Naujienos

Vaikai tampa vis drąsesni: apie patiriamą smurtą namuose nepilnamečiai praneša patys

0

Kauno mieste, karantino laikotarpiui tęsiantis, pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje sulaukiama vis daugiau. Apie prieš vaikus smurtaujančius asmenis praneša ne tik patys nepilnamečiai, bet ir ugdymo bei sveikatos priežiūros įstaigų atstovai, neabejingi lieka ir kaimynai.

Daugiau laiko namie – didesnė tikimybė patirti smurtą

„Šiuo metu, kai vaikai vis dar mokosi nuotoliniu būdu namuose, jiems atsiranda ne tik daugiau galimybių praleisti laiką su artimaisiais, bet ir kyla didesnė rizika patirti tėvų smurtą. Dažniausiai nesutarimai tarp vaikų ir suaugusiųjų atsiranda dėl tėvų piktnaudžiavimo alkoholiniais gėrimais, suaugusiųjų tarpusavio konfliktų, į kuriuos įtraukiami ir nepilnamečiai, nesutarimai šeimoje kyla ir dėl bendros tvarkos, drausmės nesilaikymo.

Liūdna, kai nepasitenkinimą keliančios situacijos sprendžiamos ne pokalbių ir kompromisų ieškojimo forma, o į pagalbą pasitelkiant kumščius ar kitas neefektyvias drausminimo priemones, – vardija Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vedėja Andželika Vežbavičiūtė.

Jos teigimu, pastarąjį mėnesį Kauno miesto VTAS specialistai gavo kelis pranešimus iš ugdymo įstaigų darbuotojų apie vaikų patiriamą smurtą namuose. Dėl šių įvykių pedagogus informavo patys nepilnamečiai, norėdami išsakyti savo baimes ir problemas patikimiems asmenims.

Į kiekvieną minėtą atvejį vaiko teisių apsaugos specialistai reagavo vykdami į nurodytos šeimos namus, kalbėdamiesi tiek su tėvais, tiek su pačiais vaikais, vertindami vaiko situaciją šeimoje ir ieškodami sprendimų, kurie apsaugotų ne tik nepilnamečius, bet ir suteiktų reikiamą pagalbą visiems šeimos nariams.

Kaimynai taip pat tapo pastabesni gyvenančių šalia bėdoms

„Dėl galimai pažeidžiamų vaiko teisių gauname vis daugiau pranešimų ir iš kaimynų. Daugiau laiko namuose praleidžiantys žmonės susikoncentruoja ne tik į savo šeimos gerovę, bet nelieka abejingi ir už jų būsto sienų ar langų matomiems ir girdimiems barniams, ašaroms, pagalbos šauksmui. Labai vertiname žmonių atsakomybę ir pilietiškumą padėti kenčiantiems vaikams ir pranešti reikšmingą informaciją mums“, – teigia A. Vežbavičiūtė.

Remiantis Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos duomenimis, Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriuje per kelių mėnesių laikotarpį – nuo 2020 m. sausio 1 d. iki 2020 m. gegužės 29 d. – buvo užfiksuoti 68 pranešimai dėl galimo smurto prieš vaiką.

Apie didžiąją dalį šių pranešimų informaciją vaiko teisių gynėjams perdavė policijos pareigūnai, ugdymo įstaigų bei sveikatos priežiūros atstovai, socialinių paslaugų centro darbuotojai.

Pagal naująjį Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (Tarnyba) ir Lietuvos policijos bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo siekiama efektyviau užtikrinti visą parą veikiančią vaiko teisių apsaugą ir pagalbą vaikui dėl galimai patiriamo smurto, Tarnyba įsipareigoja, kad jos specialistai nedelsdami, bet ne vėliau kaip per 1 valandą nuo pranešimo apie realų pavojų vaiko saugumui, sveikatai ar gyvybei gavimo, nuvyksta į vaiko buvimo (radimo) vietą ir imasi veiksmų, nustatytų Vaiko situacijos vertinimo tvarkos apraše.

The post Vaikai tampa vis drąsesni: apie patiriamą smurtą namuose nepilnamečiai praneša patys appeared first on Kaunieciams.lt.

Kauno kogeneracinėje jėgainėje pagaminta pirmoji elektros energija

Previous article

5 patarimai verslui: kaip būti geriau pasiruošus, jei užkluptų antroji koronaviruso banga

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos