Naujienos

Ugniagesiai gelbėtojai mini Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną

0

Gegužės 4-ąją šalies ugniagesiai gelbėtojai mini Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Šiemet ji kitokia, ribojama karantino reikalavimų, tad didelių iškilmių nebus, tačiau ugniagesiai verti padėkų ir gražių žodžių. Šiemet jie užgesino beveik 4 tūkst. gaisrų ir atliko per 4,7 tūkst. gelbėjimo darbų. Ugniagesių profesionalumo dėka jų metu buvo išgelbėti 139 žmonės.

Pernai spalį jiems teko gesinti sudėtingą dvi savaites užsitęsusį gaisrą Alytuje, šį pavasarį lieti prakaitą likviduojant 1450 žolės gaisrų, kasdien vykti ne tik į gaisrus, bet ir gelbėti patekusius į eismo įvykius ar kitas nelaimes, padėti medikams ir policijai, stengiantis suvaldyti koronaviruso plitimą šalyje.

Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dienos proga gegužės 4 d., 10 val., Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje už ugniagesius gelbėtojus bus aukojamos šv. Mišios. Jas aukos kunigas, policijos kapelionas Algirdas Toliatas. Šv. Mišias visos šalies ugniagesiai gelbėtojai galės tiesiogiai stebėti Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos „Facebook“ paskyroje. Po jų ugniagesius gelbėtojus pasveikins Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai tądien 10 val. nuotoliniu būdu stebės šv. Mišias iš Kauno Šv. arkangelo Mykolo Įgulos bažnyčios. Joms pasibaigus sveikinimo žodį ugniagesiams gelbėtojams tars šios valdybos viršininkas Vidas Barauskas, bus perskaitytas įsakymas dėl geriausių ugniagesių apdovanojimų.

Šiauliuose, Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčioje, gegužės 4-ąją šv. Mišias už ugniagesius gelbėtojus aukos kunigas, ugniagesių kapelionas Donatas Klimašauskas. O 13 val. Šiaulių miesto gatvėmis riedės gaisrinių automobilių kolona, muzika ir šventiniais sveikinimais primindama gyventojams apie šv. Florijono dieną ir kilnų ugniagesių gelbėtojų darbą.

The post Ugniagesiai gelbėtojai mini Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną appeared first on Kaunieciams.lt.

Poliklinikos atnaujina darbą, tačiau bus ribojimų

Previous article

M. Bendikas: apie LFF efutbolo rinktinės trenerio darbą, eEuro 2020 ir ateities planus

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos