Naujienos

Startuoliai ir inovacijų entuziastai vienijasi prieš koronavirusą hakatone „Hack The Crisis“

0

Kauno MTP kviečia jungtis prie nacionalinės inovacijų bendruomenės iniciatyvos. Valstybei ir visuomenei stojus į akistatą su beprecedenčiais pandemijos iššūkiais, technologijų entuziastai, startuolių ekosistemos dalyviai ir inovatyvūs verslai buriasi į protus vienijančią pilietišką iniciatyvą – hakatoną „Hack The Crisis“. Estijos pavyzdžio įkvėpta ir verslo vizionieriaus Vlado Lašo pasiūlyta iniciatyva – tai ne tik intensyvus savaitgalis, nuotoliniu būdu kuriant ir čia pat įgyvendinant Covid-19 viruso protrūkio sukeltų problemų realius sprendimus, bet ir vienijanti platforma, prie kurios jungiasi įmonės, kūrėjai ir specialistai.

Idėją, kaip verslas ir iniciatyvūs technologijų kūrėjai galėtų prisidėti ir padėti tiek visuomenei, tiek valstybei suvaldant pandemijos sukeltus iššūkius, pasufleravo Estijos startuolių palaikymo platforma „Garage48“, per vieną savaitgalį į hakatoną kovai su Covid-19 pasekmėmis sukvietusi per 1 000 dalyvių iš maždaug 20 šalių.

„Žinau ir matau, kad Lietuvoje turime ne tik šviesių protų, bet ir veiklių, socialiai atsakingų įmonių, kurios turi resursų, galimybių ir noro prisidėti prie panašios iniciatyvos čia, sprendžiant mūsų šalį purtančios krizės keliamas problemas. Todėl kviečiame visus – patirties, įgūdžių ir gebėjimų turinčius profesionalus – prisijungti prie hakatono „Hack The Crisis“ – ir padėti sukurti realius realių problemų sprendimus,“ – kviečia vienas iš hakatono iniciatorių, verslininkas Vladas Lašas.

Nors hakatono pradžia numatyta savaitgalį, darbai verda jau šiandien, juolab kad problemų, su kuriomis susiduria kiekvienas karantino režimu gyvenančios šalies pilietis – gausybė: nuo stringančio produktų į namus pristatymo, iki pagalbos švietimo sistemai organizuojant mokymąsi nuotoliniu būdu ar namuose likusių vaikų užėmimo idėjų.

Platforma „Hack The Crisis“ jau pritraukė dešimtis įmonių ir organizacijų, pasirengusių dirbti prie konkrečių suformuluotų užduočių, ilgėja savanorių hakatono dalyvių ir mentorių sąrašas. Vos išgirdę apie idėją, prie renginio prisidėjo Lietuvos verslo angelų tinklas (LitBAN), Vilnius Tech Park, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas, KTU Startup Space, Lietuvos Junior Achievement, Global Lithuanian Leaders, Startup Lithuania, Baltic Sandbox, GovTech Lab Lithuania, „Kaunas IN“, Kauno MTP ir kt.

Kaip pabrėžia viena iš hakatono koordinatorių, LitBAN vadovė Daiva Jankauskaitė, hakatonui pasibaigus karantinas dar nebus baigęs, todėl iniciatyvos tikslas – kad sukurtoji platforma ir toliau būtų ta vieta, kurioje žmonės ir valstybinės institucijos galėtų įvardinti spręstinas problemas, o koordinatoriai – pasitelkti suburtas komandas tų problemų sprendimui.

„Sulaukėme palaikymo ne tik iš verslo, startuolių bendruomenės, bet ir iš vyriausybės, kuri noriai dalijasi poreikiais ir deleguoja realius, skubios pagalbos reikalaujančius uždavinius – juos ir pamėginsime spręsti ne tik savaitgalio hakatono metu, bet ir tiek, kiek reikės – kad ne tik lengviau įveiktume iššūkius, bet ir pasitiktume jų pabaigą būdami konkurencingi ir pasirengę judėti pirmyn,“ – sako D. Jankauskaitė.

Jungtis prie iniciatyvos kviečiamos tiek įmonės, tiek pavieniai specialistai, kuriuos hakatono koordinatoriai suburs į komandas. Penktadienį, kovo 20-tąją, startuosiantis hakatonas nuotoliniu būdu vyks dvi dienas: jo metu bus kuriami sprendimai kelioms konkrečioms atrinktoms problemoms spręsti. Sekmadienį, kovo 22 d., bus organizuota atvira online hakatono rezultatų sesiją, kurią galės stebėti visi norintys.

Kviečiame komentuoti, diskutuoti ir siūlyti sprendimus puslapyje https://hackthecrisis.lt/. Po kiekviena problema galite kelti jau esančius sprendimus, jei matėte, kad jie jau yra sukurti. Galite dalintis nuorodomis į open data, kuri galėtų būti naudinga sprendžiant tas problemas. Taip pat įtraukti tai, kas, Jūsų nuomone, aktualu ir spręstina.

KAIP PRISIDĖTI prie „Hack The Crisis“? Registracija ir nuorodos:

– technologijų entuziastus dalyvauti hakatone: http://bit.ly/2INL19n
– registruoti spręstinų problemų idėjas: http://bit.ly/2TVKlVN
– mentorius dalyvauti hakatone: https://bit.ly/2QkG23Y

– žmonėmis, žiniomis ir visapusiška parama galinčius prisidėti rėmėjushttp://bit.ly/38TOhdN

The post Startuoliai ir inovacijų entuziastai vienijasi prieš koronavirusą hakatone „Hack The Crisis“ appeared first on Kaunieciams.lt.

Probiotinis maistas: kokią naudą jis turi mūsų organizmui? (video)

Previous article

Prieš vidurnaktį – dar 7 nauji koronaviruso atvejai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos