Naujienos

Socialiniuose tinkluose žaibiškai plinta atviras izoliuotos moters laiškas

0

Kovo 25-osios naktį iš Indonezijos parskridusi ir iš Kauno kilusi  tautietė Guoda Bardauskaitė savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pasidalino įspūdžiais iš kelionės bei priverstinės izoliacijos pradžios. Šiuo metu įrašu pasidalinta jau beveik 5 tūkstančius kartų. 

“Šiąnakt nusileidom Vilniuje. Po daugiau kaip 20h trukusio skrydžio beprecedenčiu maršrutu Balis – Vilnius, kurį, kaip paskutinį šansą sugrįžti namo, mums specialiai suorganizavo ambasada, likom maloniai nustebinti. Nors saviizoliaciją sugriežtinantis įsakymas buvo išleistas prieš pat mums įlipant į lėktuvą ir atrodė visiškai neįgyvendinamas, Vilniaus savivaldybė spėjo tam pasiruošti neįtikėtinai. Dar lėktuve gavome užpildyt specialias formas. Mus pasitiko žmonės su skafandrais, iš lėktuvo (kad nesušaltume) išleidinėjo nedidelėmis grupelėmis, iškart davė dezinfekuotis rankas ir kiekvienam pamatavo temperatūrą (maloni priešingybė Indonezijai, kur oro uoste tiesiog duoda užpildyt lapelį sergu/nesergu!).

Jauni kareivukai iškart padalino atspausdintą savivaldybės informaciją apie sugriežtintas sąlygas ir uoliai reguliavo srautą, kad žmonės nesigrūstų vienoje vietoje. Malonios NVSC atstovės kiekvienam atskirai, žmogiškai paaiškino situaciją ir atsakė į klausimus tiek, kiek galėjo esamomis aplinkybėmis. Visi pareigūnai, nors dėl mūsų turėjo dirbti vidury nakties, buvo labai paslaugūs ir malonūs. Galiausiai su rimta policijos palyda specialiu autobusu buvom nuvežti į šalia esantį viešbutį, kur dar netikėtai gavom po karišką sausą davinį ir, pagraužę šokolado bei riešutų, išvargę griuvom į lovą. Šįryt iš pat ryto į duris jau beldėsi pusryčiai, o mes kalbėjomės telefonu su savo rajono meru Rimantas Klipčius dėl saviizoliacijos galimybių arčiau namų.

Taip, kelionė buvo ilgoka ir nelengva. Prie ilgų atstumų nepratusiam lėktuvėliui Airbus A321 kuro užsipilt teko stoti net trissyk: Tailande, Indijoje ir Rusijoje. Taip, buvome pavargę ir nedamigę, dėl nežinios daugeliui nelaikė nervai ir, kaip visad, radosi tokių, kurie užsipuolė vidury nakties mus pasitikusius žmones. Tikrai visiems būtų buvę smagiau lėkt namo, užuot stypsojus keletą valandų oro uoste, laukiant nežinia ko.

Bet žinot ką? Dabar ne tai svarbiausia. Jei galime pakentėti, pakentėkime kad apsaugotume save ir kitus. Neabejoju, kad šiandieną Delfis jau mirgės nuo priešingų reportažų, tad neapsigaukit – nėra taip blogai. Tiesa, aš nemanau, kad naujas įsakymas tobulas, ir, kaip ir kiti įstrigę viešbutyje, viliuosi, jog jam bus pritaikyta išimčių. Kitavertus, stebėdama tautiečių elgesį, džiaugiuosi, jog visiems buvo duota suprasti, kad juokauti nebegalima. Jei negebame būti sąžiningi ir pilietiški, matyt, reikia griežtesnių taisyklių, o jei gebame, turime suvokti, jog viskas daroma dėl mūsų geriausiu šiam momentui įmanomu būdu.

P.S. Švenčionių rajono savivaldybėje labai trūksta karantinavimo patalpų, tad jei yra įmonių, galinčių pasiūlyti tam tinkamų butų/viešbučių/sodybų mūsų rajone, susisiekite su savivaldybe – sako, ieško jų kaip aukso.”

Tekstas netaisytas ir už jo turinį redakcija neatsako. 

The post Socialiniuose tinkluose žaibiškai plinta atviras izoliuotos moters laiškas appeared first on Kaunieciams.lt.

Siūloma pagaliau užtikrinti tinkamą valstybės maisto rezervo kaupimą

Previous article

Vaistinių augalų gydomoji galia: nauda ir galimos grėsmės

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos