Naujienos

Šiandien minima medicinos darbuotojų diena!

0

Tai profesinė medicinos darbuotojų šventė. Šventė Lietuvoje pradėta minėti nuo 2004 m. LR Sveikatos apsaugos ministro Juozo Oleko iniciatyva. Jis pasiūlė šia diena papildyti Atmintinų dienų sąrašą.

Balandžio 27–oji pasirinkta todėl, kad 1918 metų balandžio 27 dieną Lietuvos Respublikos valstybės taryba sudarė Sveikatos komisiją, kurios nariais tapo daktaras Jonas Basanavičius, inžinierius profesorius Steponas Kairys ir kunigas Justinas Staugaitis. Vėliau į jos veiklą įsitraukė iš Rusijos sugrįžęs daktaras Jurgis Alekna, paskirtas Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi. Šią dieną rengiami medikų susibūrimai, konferencijos, dalijamasi darbo patirtimi.

Šiemet itin svarbu paminėti šią dieną. Susidūrimas su koronavirusu ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui priminė medicinos darbuotojų svarbą. Ne paslaptis, kad visai nesenai Lietuvą buvo sukrėtusi iš gyvenimo pasitraukusio mediko tragedija. Šios srities darbuotojai turi kasdien kovoti su didele įtampa, stresu, nes jų sprendimai lemia žmonių gyvybes.

Tačiau Hipokrato priesaiką davę medicinos darbuotojai savo pastangomis ir atsidavimu nusipelno ne tik minėtinos dienos, bet ir visuomenės palankumo, dėl jų atliekamo darbo. Todėl geriausia padėka medikams – Jūsų nuoširdi šypsena!

The post Šiandien minima medicinos darbuotojų diena! appeared first on Kaunieciams.lt.

Policijos pareigūnai įžeidimų netoleruos

Previous article

Atskleista slapta šifruota SSRS KGB pirminino telegrama dėl Černobylio AE avarijos

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos