Naujienos

Seimo narys A. Kupčinskas siūlo Kaune ir Klaipėdoje ilginti mobilių testavimo punktų laiką

0

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kupčinskas kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, Kauno bei Klaipėdos savivaldybes, geranoriškai ragindamas institucijas susiderinti ir prailginti Kauno ir Klaipėdos mobilių testavimo punktų laiką. Šie galėtų sutapti su Vilniuje veikiančių mobilių punktų darbo laiku.

Kitu atveju, siūlo steigti papildomus mobilius koronaviruso patikros punktus Kaune bei Klaipėdoje, nes šių regionų gyventojai diena iš dienos priversti skambinti į karštąją liniją ir laukti dėl nepakankamo vietų skaičiaus, o visi galimi laikai užpildomi neįpusėjus dienai.

„Savanorystė Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos skambučių (1808) centre parodė, kad išskirtinai Kauno ir Klaipėdos mobiliuose punktuose, atliekančiuose patikrą dėl COVID-19 viruso tų regionų gyventojams, laisvos vietos užsipildo iš karto, nors Vilniuje, kur veikia 3 mobilūs punktai, vietų kol kas užtenka. Pacientai tyrimui registruojami tik dienai į priekį, tad besikreipiantieji Kauno bei Klaipėdos regionų gyventojai (turintys simptomus, grįžę iš užsienio ar turėję kontaktų su patvirtintais koronaviruso atvejais) ir skambindami karštąja linija, dalyvauja savotiškoje loterijoje: būsi užregistruotas ar išgirsi standartinę frazę „labai atsiprašome, laisvų vietų Kaune ir Klaipėdoje nebėra, prašome skambinti rytoj“, – teigia A. Kupčinskas.

Seimo nario A. Kupčinsko nuomone, Sveikatos apsaugos ministerijai pranešus apie pakankamą atskraidintų reagentų kiekį, būtina didinti testavimo darbo apimtis: pirmenybę suteikiant visuotinei medikų patikrai ir steigiant karščiavimo klinikas, kartu būtina stiprinti mobilių COVID-19 viruso patikros punktų pajėgas bei leisti visoms laboratorijoms nustatyti testų rezultatus. Kitaip, pasipiktinusių ir neregistruotų gyventojų skaičius karštojoje linijoje sparčiai augs, kuris gal ir nesigirdės Ekstremalių situacijų centrui, bet pasivyti traukinį vėliau bus dar sunkiau.

Todėl A. Kupčinskas siūlo Kaune ir Klaipėdoje pirmiausia prailginti mobilių punktų veiklos laiką iki 20 val., kaip dirbančiuose Vilniuje (Kaune abu punktai veikia tik iki 15.40 val., o Klaipėdoje iki 17.20 val.). Kitu atveju, siūlo steigti papildomus mobilius patikros punktus, kadangi esamų pajėgų neužtenka abiejų regionų gyventojų testavimui.

TS-LKD inf. 

The post Seimo narys A. Kupčinskas siūlo Kaune ir Klaipėdoje ilginti mobilių testavimo punktų laiką appeared first on Kaunieciams.lt.

Paslaptingas gripas Dakare buvo koronavirusas?

Previous article

Per savaitę Europoje patvirtinti 37 nauji paukščių gripo protrūkiai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos