NaujienosSveikata

Premjeras: kompensuojamųjų vaistų sistema turi būti efektyvesnė

0

Premjeras Saulius Skvernelis pirmininkavo pirmajam darbo grupės pasitarimui. Šis buvo skirtas aptarti  su inovatyvių vaistų ir inovatyvaus gydymo prieinamumo gerinimu susijusius klausimus.

„Turime sėkmingai veikiančią sveikatos apsaugos sistemą, kurioje dirba aukščiausio lygio medikai. Daugelyje sričių pirmaujame arba galime būti lyderiais. Todėl bendromis medicinos profesionalų ir politikų pastangomis privalome toliau kurti veiksmingą sveikatos apsaugos sistemą. Pirmas mūsų darbo grupės tikslas – daug efektyvesnė, racionalesnė ir pacientams operatyviau taikoma kompensuojamųjų vaistų tvarka. Galiu patikinti, kad Vyriausybė pasirengusi priimti būtinus sprendimus“, – sako ministras pirmininkas.

lrv.lt nuotrauka

Pasitarime akcentuota, kad kasmet Europos vaistų agentūra registruoja nuo 30 iki 50 naujų vaistų, kurie pripažįstami kaip reikšmingos inovacijos.

Pažymėta, jog Lietuvoje kuriama nauja sveikatos technologijų vertinimo sistema, kuri turėtų padėti racionaliau naudoti kompensuojamiesiems vaistams skiriamas lėšas.

Pasitarime akcentuota būtinybė toliau kurti skaidresnę vaistų įtraukimo į kompensavimo sąrašus politiką, sudaryti nuolatinę atitinkamos specialybės gydytojus vienijančią grupę, kuri analizuotų, spręstų ir siūlytų sprendimus dėl priešvėžinių kompensuojamųjų vaistų.

Ketinama kurti lankstesnį mechanizmą dėl vaistų skyrimo ir sudaryti galimybę išimtiniais atvejais taikyti inovatyvius vaistus pagal vaisto veikimo mechanizmą, o ne pagal lokalizaciją ir siaurą indikaciją, kuriai vaistas yra registruotas.

Lietuvos Respublikos vyriausybės informacija

Ekspertai apie Lukiškes: iškeldinus kalėjimą, galima prikelti vakarinę miesto centro dalį

Previous article

Lietuviai sukurtą elektra varomą dviratį netrukus pristatys pasauliui

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos