Vilniečiams – Paslaugos, Akcijos, Pasiūlymai

Lietuviai sukurtą elektra varomą dviratį netrukus pristatys pasauliui

0

Startuoliai iš Kauno nusprendė – apie jų sukurtą elektra varomą dviratį „Zbike“ turi sužinoti visas pasaulis. Unikalus, novatoriškas dizainas, sportiškas, patogus ir greitas, aplinkai draugiškas, elektra varomas dviratis – štai taip kupini ambicijų apie savo produktą atsiliepia dviračio kūrėjai. 

[youtube v=”NkbtGCJaMy0″]

Išskirtinio ir rankomis kruopščiai surenkamo elektrinio dviračio kūrėjai iš Kauno yra labai netoli svajonės išpildymo – savo unikalų produktą pristatys užsienio rinkai. Kauniečiai startuos ir rėmimo ieškos pasaulyje lyderiaujančioje ir vienoje patikimiausių sutelktinio finansavimo platformoje  – „Indiegogo“.

Kaune tėvas Šarūnas Zabulionis su sūnumi Roku Zabulioniu pradėjo savo hobį prieš 5-6 metus, tačiau įmonė buvo atidaryta tik prieš 2 metus kai prisijungė dar du kauniečiai tėvas ir sūnus Romas ir Karolis Atkočiūnai.

Baigiantis 2019 metams, kūrėjų komanda produktą patalpinti finansavimo platformoje turėjo tik tolimuose planuose, tačiau dabar tai netrukus virs realybe.

„Lietuvoje esame jau pakankamai žinomi, tačiau atėjo metas žengti į priekį. Labai norime, kad apie mūsų produktą sužinotų kuo daugiau žmonių visame pasaulyje.

Taip, sutinkame, kad mūsų komandai kelias, kurį nuėjome iki šiol, nebuvo lengvas. Norėdami patekti į šią pasaulinio lygio finansavimo platformą, susidūrėme su įvairiausias iššūkiais: nuo bandymų atitikti įvairiausius kriterijus iki įmonės registravimo užsienyje.

Tačiau dabar mes esame visiškai pasiruošę su savo produktu atstovauti Kauną ir visą Lietuvą.“– teigė vienas iš „Zbike“ dviračių kūrėjų.

Kas yra „Indiegogo“?

Platforma startavo 2007 metais. Iki šios dienos „Indiegogo“ pagalba į verslą buvo paleista daugiau nei 800 000 inovatyvių verslo idėjų, kurios dabar yra žinomos visame pasaulyje.

Šiuo metu finansavimo platformos rėmėjų grupę sudaro daugiau nei 8 mln. žmonių 235-iose pasaulio šalyse.

„Indiegogo“ – tai internetinė platforma, kurioje naują verslą pradėjęs startuolis gali surasti finansinę paramą ir taip savo kūrybines idėjas lengviau paversti realybe.

Kitaip tariant, ši platforma naujiems verslininkams padeda pasitikrinti savo idėjas,  „padeda lengviau atsistoti ant kojų“ ir atverti duris užsienio rinkai.

Taigi, visai netrukus kauniečiai galės būti iš tų nedaugelių startuolių visoje Lietuvoje, kurie pristato savo produktą pasauliui „Indiegogo“ platformoje.

Elektra varomus dviračius jau spėjo pamėgti ir užsieniečiai

Kauniečių sukonstruotas elektra varomas dviratis jau spėjo sulaukti susidomėjimo ir užsienyje. Tai patvirtina ir daukartinis Dakaro ralio dalyvis, motociklininkas, kaunietis Arūnas Gelažninkas, kuris klampias dykumas ir bekeles įveikia su „Zbike“ dviračiu.

„Galiu lengviausiai užvažiuoti ant stačių kopų ir stebėti, kaip trasoje manevruojame mes ir kaip sekasi mūsų technikai. Tikrai nemanau, kad paprastas elektrinis dviratis įveiktų tokį išbandymą.“ – teigė A. Gelažnikas.

„Dakare bivako atstumai yra milžiniški, o kelius dažnai atstoja klampus smėlis. Tuos atstumus įveikti pėsčiam ar paprastu dviračiu kainuotų daug papildomų jėgų.“ – pasakojo A. Gelažnikas

Arūnas taip pat pabrėžė, kad norint Dakare sėkmingai pasiruošti fiziškai, „Zbike“ dviratis tapo svarbia pasiruošimo dalimi.

A. Gelažnikas prasitarė, kad Dakare neteko daugiau matyti tokių dviračių. Lietuviai buvo pirmieji, turintys tokį „pagalbininką“. Lenktynininkas teigė, kad jie susilaukė didžiulio susidomėjimo, nes toks patogumas tikrai vilioja Dakare besivaržančius sportininkus.

Pagal tai, kiek užsienyje dėmesio sulaukė dakaro lenktynininkas A. Gelažnikas, važinėdamas su „Zbike“, galima drąsiai manyti, kad dviračio kūrėjai „Indiegogo“ platformoje taip pat bus ne ką mažiau populiarūs.

Kaip atsirado dviračio idėja?

Vienas iš elektrinio dviračio kūrėjų pasakojo, kad idėja sukurti produktą paskatino kasdienybėje sutiktos kliūtys.

„Pakeliui į darbą yra kalnas, į kurį reikėdavo įminti kiekvieną dieną. Pamaniau, reikia kažką daryti, kad būtų lengviau ir neatvykčiau į darbą sušilęs. Pradėjau ieškoti kur tokį galėčiau įsigyti, ir ar išviso toks egzistuoja. Žinoma, tokių jau buvo, tačiau niekur neradau tokio, kuris mane tenkintų.

Pirmasis nusižiūrėtas variantas buvo paprasčiausias dviratis su pritaikyta baterija ir varikliu. Iš karto supratau, kad man nepakanka galios, labai ribotos panaudojimo galimybės. Ieškodamas ir nerasdamas reikiamo dviračio ėmiau galvoti, kad reikia man pačiam padaryti tai, ko niekas neturi.

Galiausiai idėja virto realiu gaminiu. Taip gimė pirmasis modelis Z1.“, – prisiminė pašnekovas.

Dviratis kiekvieno žmogaus kasdienybėje

Neseniai elektrinį dviratį įsigijęs Marius pasakoja, kad kai kasdienybėje pradėjo naudoti „Zbike“ dviratį, kelionės į darbą ar važiavimas „piko“ valandomis tapo daug malonesnės.

– „Labiausiai džiugina tai, kad važiuojant su „Zbike“ nereikia sukti galvos dėl eismo spūsčių. Greita ir mobili transporto priemonė leidžia mieste važiuoti ir manevruoti itin paprastai ir patogiai. Nebevargina suprakaitavę rūbai ir avalynė“, – pasakojo Marius.

Kaip skelbia patys dviračio gamintojai, jeigu dviratis būtų naudojamas tik mieste, su juo nuvažiuoti būtų galima net apie 200 kilometrų. Didesniuose pasaulio miestuose, įveikiant didesnius atstumus, ši transporto priemonė būtų ypač efektyvi.

Vis dėl to, reikia pastebėti, kad elektrinio dviračio vairuotojas pagal visas KET taisykles, eismo saugumui užtikrinti, privalo pasirinkti: užsidėti liemenę ar pritvirtinti baltos ir raudonos šviesos žibintus.

Norintys įsigyti „Zbike“ dviratį gali jį nemokamai ir išbandyti. Tai galima padaryti Romainiuose esančioje gamykloje.

Beje, dviračio kūrėjai prasitarė, kad kai produktas atsiras „Indiegogo“ platformoje elektra varomam dviračiui bus taikoma net 1 tūkst. eurų nuolaida.

Apie tai kaip „Indiegogo“ platformoje sekasi įsitvirtinti dviračio kūrėjų komandai iš Kauno bus galima sekti ir jų internetinės parduotuvės svetainėje.

Premjeras: kompensuojamųjų vaistų sistema turi būti efektyvesnė

Previous article

Naujovė iš ateities: paslaugų kokybę Vilniaus savivaldybė vertins per emocijas

Next article

Jums gali patikti