Naujienos

Po socialdemokratų siūlymo per karantiną nedarbingumo išmokas gaus ir neįgalių vaikų tėvai

0

Seimas pritarė Vyriausybės pateiktam Ligos ir motinystės įstatymo projektui, kartu su socialdemokratų siūlymu, kad dėl paskelbtos ekstremalios situacijos vyresnius neįgalius vaikus namuose prižiūrintys tėvai ar globėjai taip pat gautų laikino nedarbingumo išmoką viso karantino laikotarpiu – kiek jis bebūtų pratęstas, nepriklausomai nuo neįgalaus vaiko amžiaus.

„Yra labai daug pažeidžiamų šeimų, kurios iš esmės buvo atsidūrusios spąstuose. Tai tik galiu pacituoti mamas, auginančias neįgalius vaikus, kad te pamėgina ministrai dirbti nuotoliniu būdu, kai šalia dėmesio reikalauja vaikas su dideliais specialiaisiais poreikiais.

Dėkui ministrui, kad atvirai iš tribūnos pripažino Vyriausybės klaidą, ir šiandien vienbalsiai 100 balsų „už“ ją ištaisėme. Sudėjus su Vyriausybės pataisomis dėl nedarbingumo išmokų suaugusius neįgalius vaikus auginantiems tėvams ir globėjams, galima pasidžiaugti, kad koronavirusas nenužudė žmogiškumo“, – Seimo salėje kalbėjo socialdemokratė, Seimo Vaiko gerovės grupės vicepirmininkė Dovilė Šakalienė.

Socialdemokratai jau anksčiau, dar iki koronaviruso pandemijos, teikė pataisas, kad nedarbingumo išmokas per karantiną gautų pradinių klasių vaikų tėvai. Pataisoms buvo pritarta, pradinukų tėvai dabar – per karantiną dėl koronaviruso – jau galėjo realiai naudotis vaikų priežiūros galimybe.

Griežtinama gyventojų atsakomybė už saviizoliacijos taisyklių pažeidimus

Previous article

Pritarta TS-LKD atstovų siūlymui darbo užmokesčio subsidijas didinti iki 90 procentų

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos