Naujienos

Pastarosiomis dienomis Lietuvą niokojusios gamtos stichijos padarė žalos, kuri siekia pusę milijono eurų

0

Didžiausia draudimo bendrovė Lietuvoje praneša, kad dėl pirmadienio audros, liūties ir krušos apie apgadintą turtą ar automobilius pranešė 500 bendrovės klientų, dar beveik 150 klientų nukentėjo nuo sekmadienio audringų orų. Iš viso šiems nuostoliams atlyginti buvo rezervuota pusė milijono eurų.

Nukentėjo automobiliai, šiltnamiai

Anot draudimo įmonės Žalų departamento direktoriaus, vakar gyventojų turtas daugiausiai nukentėjo nuo krušos: ledo gabalėliai suskaldė stiklinius ar plastikinius stogelius, stogines, šiltnamius, ypatingai daug registruojama krušos apdaužytų automobilių. Sekmadienio audros pobūdis buvo aktyvūs žaibavimai, lietus su perkūnija, dėl kurių gauti pranešimai apie sugadintą buities techniką, pastatų elektroniką.

„Vakar nukentėjo maždaug 150 apdraustų automobilių – fiksuojami ledukų įdaužimai ant automobilių kėbulų. Taip pat registruojamos ir liūties žalos – sulieti pastatų rūsiai, sandėliukai, pusrūsiai ir juose laikomas turtas. Apie nuostolius būstui pranešė 500 mūsų klientų“, – apie vakarykštės audros padarinius gyventojų turtui kalbėjo ekspertas.

Jau pradėta atlyginti nuostolius dėl pastarųjų dienų audringų orų sukeltos žalos, bendrovė skaičiuoja, kad iš viso per šią audrą bus atlyginta 0,5 milijono eurų nuostolių. Daugiausiai pranešimų gaunama iš centrinės Lietuvos, nukentėjo Kauno miestas ir rajonas, Kėdainių, Jurbarko, Kaišiadorių rajonai.

Kaip apsisaugoti?

Sinoptikams ir toliau prognozuojant audringus orus, draudimo ekspertai pataria gyventojams, kaip apsaugoti savo turtą: kiemuose, balkonuose, terasose nelaikyti nepritvirtintų daiktų, kuriuos vėjas gali nunešti, lyjant ir žaibuojant sandariai uždaryti visus balkonus, langus, orlaides, išjungti ir ištraukti iš elektros lizdų visus prietaisus.

Nestatyti automobilių po medžiais, kuri gali užvirsti, jei įmanoma automobilius laikyti garaže ar po stogine, siekiant apsisaugoti nuo krušos padarinių.

Draudimo ekspertai sako, kad šiltuoju metų laiku audrų ir žaibavimų bei liūčių nuostoliai išauga keletą kartų, lyginant su kitais metų laikais.

Vis dėlto ši audra nei iš tolo neprilygsta kovo mėnesį Lietuvą palietusiai stichijai Laura, kai per parą gamta pridarė žalos už 1,6 milijono eurų, o nukentėjo daugiau nei 3200 draudimo įmonės klientų.

Patyrusiems žalą gyventojams „Lietuvos draudimo“ ekspertai primena, kad pirmiausia reikia imtis neatidėliotinų gelbėjimo veiksmų, jei reikalinga iškviesti avarines tarnybas, registruoti įvykius klientai kviečiami jiems patogiausiu būdu – iš karto įkeliant įvykio nuotraukas patogiausiu būdu – savitarnos svetainėje, internetu arba telefonu 1828.

Didžioji dalis žalų atlyginama nuotoliniu būdu, apžiūras atliekant pagal įvykio nuotraukas, todėl patariama patirtus nuostolius nufotografuoti telefonu ir atsiųsti draudikams.

The post Pastarosiomis dienomis Lietuvą niokojusios gamtos stichijos padarė žalos, kuri siekia pusę milijono eurų appeared first on Kaunieciams.lt.

Tomas Vytautas Raskevičius: „Lietuvoje vyrams verkti vis dar nepridera, o moterys atlieka didžiąją dalį namų ruošos“

Previous article

Profesorius Vytautas Kasiulevičius: nebūkime naivūs, virusas dar nesitrauks

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos