Naujienos

Paskelbta orų prognozė neramina: Europai šią vasarą lengva nebus

0

 

Mokslininkai iš „Copernicus“ klimato kaitos programos („The Copernicus Climate Change Service (C3S)“) paskelbė, kad Europos šiais metais laukia kepinanti ir alinančiai sausa vasara. Teigiama, kad aukštos temperatūros ir kritulių stoka gali sukelti rimtų problemų ūkininkams, komunalinių paslaugų tiekimui ir transporto sistemoms vidaus vandens keliais.
Ko galime tikėtis?
Mokslininkų modeliai demonstruoja, kad karštesni ir sausesni orai, labai tikėtina, išplis pagrindiniuose Europos Sąjungos žemės ūkio regionuose, kas potencialiai dar labiau pablogins sausros sąlygas, kurios iki šiol ir taip intensyvėjo dėl klimato kaitos.
„Copernicus“ mokslininkai prognozuoja didesnę nei 50% tikimybę, kad Ispanijoje, Prancūzijoje ir kai kur Italijoje liepos mėnesį temperatūros bus gerokai aukštesnės už vidutines.
Jų modeliams naudojami ir apjungiami mokslininkų duomenys iš Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir JAV.
ES programa naudoja milijardus matavimų, surinktų iš palydovų, laivų, orlaivių ir meteorologinių stočių visame pasaulyje, o apibendrinant šiuos duomenis yra rengiamos mėnesinės bei sezoninės prognozės.
Neseniai taip pat buvo paskelbta, kad 2019 metai buvo karščiausi žemyno metai per visą stebėjimų istoriją. Išskirtinai šilti orai fiksuoti vasario, birželio ir liepos mėnesiais. Tuo metu visame žemyne fiksuotos rekordus laužančios temperatūros.
11 iš 12 šilčiausių metų stebėjimų istorijoje užfiksuoti nuo 2000 metų
ES „Copernicus“ klimato kaitos programos paskelbta Europos klimato ataskaita taip pat atskleidė, kad 11 iš 12 šilčiausių metų stebėjimų istorijoje, Žemyne buvo fiksuoti nuo 2000 metų.
2019-aisiais metiniai krituliai buvo artimi vidurkiui, tačiau šilti orai ir sausros tęsėsi kelis mėnesius.
Šiais metais mokslininkai taip pat prognozuoja didesnę nei 40% tikimybę, kad lietaus kritulių kiekis centrinėje Europoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje bus žemesnis už normą.
Remiantis praėjusį mėnesį ES paskelbtais tyrimais, užsitęsusi sausra, kuri sunkina augalų, tokių kaip kviečiai ir javai auginimą, grasina sutrikdyti maisto gamybą. „Copernicus“ parengti modeliai turėtų padėti verslams ir vyriausybėms rengti savo planus ir potencialiai mažinti su orais susijusius nuostolius.
Visgi, europiečiai nebus vieninteliai, kurie susidurs su rekordinėmis vasaros temperatūromis. Remiantis „Copernicus“ modeliais, vyrauja didesnė kaip 60% tikimybė, kad didelės JAV dalys tiek rytinėje, tiek vakarinėje pakrantėje liepą fiksuos gerokai aukštesnes už vidutines temperatūras.
Šių metų pradžia taip pat buvo rekordiškai šilta
Jei pažvelgsime šiek tiek atgal, tai dar pirmojo 2020 metų ketvirčio temperatūrų analizė atskleidė, kad globaliu mastu tai buvo antrasis šilčiausias kada nors fiksuotas šių trijų mėnesių periodas, kas piešia niūrią likusių devynių šių metų mėnesių ateitį.
Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NVAA) apskaičiavo, kad šiuo metu 2020 metai turi 74,67 procentų tikimybę tapti karščiausiais metais nuo stebėjimų pradžios. Egzistuoja 99,94 procentų tikimybė, kad jie papuls tarp TOP 5 ir daugiau nei 99,99 tikimybė, kad tarp TOP 10 karščiausių metų istorijoje.
Gismeteo.lt info

 

Grąžinama vis daugiau vietinių traukinių reisų

Previous article

„Kautra“ vadovas pasakoja apie pasikeitusius keliautojų įpročius

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos