Naujienos

Pasaulinės smurto prieš vaikus prevencijos dienos akcija

0

Lapkričio 19-oji – Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena, dar kitaip vadinama Geltonojo kaspino diena. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai skirtinguose šalies miestuose šią dieną minės siekdami atkreipti visuomenės dėmesį dėl smurto prevencijos ne skambiomis frazėmis ar informaciniais lankstinukais, o gyvais pokalbiais su žmonėmis, sutiktais pagrindinėse miestų gatvėse.

Šios akcijos metu bus išdalinta beveik 500 geltonų balionų, kurių kiekvienas taps ryškiu priminimu, jog visuomenė privalo netoleruoti agresijos ir nei vienas vaikas neturi patirti smurto.

„Šiandien išeisime į pagrindines miestų gatves garsiai kalbėti apie vieną aktualiausių nūdienos problemų – smurtą. Nors pasaulyje nepakantumas įvairioms šio reiškinio formoms auga, deja, smurtas, ne tik fizinis, bet ir psichologinis, vis dar kasdien skaudžiai paliečia jautriausią mūsų visuomenės dalį – vaikus. Šia akcija mes siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į smurto prieš vaikus prevenciją, kuri taptų ne tik gražiais norais, bet ir realia drąsa veikti, netylėti, apsaugoti, padėti silpnesniam už save“, – teigia Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji patarėja Diana Raimonda Barauskienė.

Vaiko teisių apsaugos skyrių specialistai, įteikdami sutiktiesiems po geltoną balioną, teirausis, kaip jie vertina šią problemą: „ar patiems teko patirti smurtą?“, „kaip elgtųsi matydami smurtaujantį ar nuo smurto kenčiantį asmenį?“, „ar geba atpažinti smurto požymius?“, „ar žino, kaip apsaugoti nuo smurto vaikus ir kur kreiptis reikalingos pagalbos?“, „ar išdrįstų netylėti ir pranešti apie nepilnamečių patiriamą smurtą policijai ir vaiko teisių apsaugos specialistams?“.

Akcija Kaune bus vykdoma Laisvės alėjoje (einant link Soboro), pradžia – 12:50 min.

VMI: gyventojai informuojami apie jų skirtos paramos pervedimą

Previous article

Staigmena “Žalgirio” sirgaliams – komandos užkulisiai keliauja į tinklalaidę #ŽalgirisOnAir.

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos