NaujienosRenginiai

Nenukoronuotas Kaziukas kviečia nerti į mugę su Lietuvos regionais

0

Tik pavasariui atėjus, kovo 6-8 d. Vilniaus širdis plaks Kaziuko mugės ritmu drauge su Lietuvos regionais. Nerimo sukėlęs koronavirusas, kiek pakoregavo kultūrinę programą, tačiau Šv. Kazimieras šventėje pasirodys ir su karūna, ir gausia palyda.

„Vilniaus gyventojai visada atlaikydavo visus išbandymus, todėl ir šį kartą nepasiduodame – Kaziuko mugė įvyks. Atsižvelgiant į specialistų rekomendacijas atsisakyta renginių uždarose patalpose, bet tikiu, kad sostinės gyventojų ir svečių tikėjimas geriausiu pasiteisins su kaupu:  pramogų užteks, o amatininkai, besiruošę Kaziuko mugei ištisus metus, vėl džiugins Vilniečius ir miesto svečius savo dirbiniais“,  – sako Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Kaziuko mugės pradžią penktadienį, kovo 6 d. 14 val., teatralizuotoje eisenoje paskelbs pats Šv. Kazimieras, lydimas amatininkų gildijų, karietomis važinėsis miestelėnai, nepasiduoti virusams kvies šaukliai. Nuo Lukiškių aikštės eisenos dalyviai keliaus į Katedros aikštę, kur vyks atidarymo koncertas „Virsmas“. Jau pirmieji jo akordai, kuriuos intensyviai dėlioja Karolis Ramoška ir kiti žinomi atlikėjai, privers visus suklusti! „Atlikėjai autentiškas aukštaičių, dzūkų, suvalkiečių, žemaičių ir Mažosios Lietuvos gyventojų dainas pažadino nauju skambesiu – viskas bus nauja, negirdėta, bet tikrai atpažįstama. Tiek šis renginys, tiek visi kiti vyks po atviru dangumi, todėl raginame prisijungti, o gerai leidžiant laiką nepamiršti specialistų rekomendacijų – tinkamai ir dažnai dezinfekuoti rankas,  o sveikintis iš tolo mojant“, – sako E. Tamošiūnaitė.

Iškart po atidarymo koncerto, kai tik Katedros laikrodis išmuš penktą po pietų, pamatyti bus galima lietuvių tautinius kostiumus. Lietuva – nedidelis kraštas, bet kiekvienas etnografinis regionas savitas: aukštaičių kostiumas pats archajiškiausias, dzūkų tautiniai drabužiai pasižymi nepaprastu dryžių ir langelių margumu, suvalkiečių akį traukia spalvų ryškumu, žemaičių – papuošalų gausa, o Mažosios Lietuvos gyventojų nešiotas prie juosmens prikabintas dailiai siuvinėtas delmonas galėtų tapti ir šių dienų stileivų ryškiu akcentu. „Koncertai prie didžiosios Katedros varpinės pastatytoje scenoje vyks ir šeštadienį, kai čia nuo pat ankstyvo ryto koncertuos regionų kapelos. Žinoma, gaila, kad virusas bandė „nukoronuoti“ Kaziuką ir teko atsisakyti Katedros a. planuotos „Didžiosios Kaziuko menės“, Vilniaus rotušėje – „Vaikų Kaziuko“. Dabar tris dienas bus galima linksmintis gryname ore po atviru dangumi“, – sako mugės organizatorė, „Concept Events & Media” vadovė Vaiva Jozaitytė,

Linksmybės Katedros aikštėje tęsis iki sekmadienio, kai bus apdovanoti geriausi šių metų Kaziuko mugės amatininkai ir nuskambės paskutinė mugės uždarymo koncerto nata. Bet prieš tai visų Katedros prieigose dar lauks ir (ne)tradicinių verbų paroda, ir jų aukcionas. Norintys pasivaikščioti tikru, regionus sujungsiančiu Kaziuko tiltu, skubėti turėtų į V. Kudirkos aikštę. Čia ne tik proginę monetą nusikalti bus galima, bet ir netradicinės muzikos atlikėjų pasiklausyti, ar sudalyvauti dar viename aukcione, kur visos gautos lėšos bus paaukotos gyvūnų prieglaudoms. Visa renginių programa: www.kaziukomuge.lt

S. Žiūros nuotr.

Kai siela šokiais ir dainomis nudžiuginta bus, o pilvas sotus, lauktuves bus galima įsigyti per Vilniaus senamiesčio gatves nusidriekusioje mugėje. Tradiciškai prekyba vyks Gedimino pr., T. Vrublevskio, Šventaragio, B. Radvilaitės, Maironio, Pilies, Didžiojoje ir Vokiečių g., Katedros ir Rotušės a. kur savo gaminius pristatys daugiau kaip 1 500 amatininkų bei ūkininkų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. „Džiaugiamės ne tik iki mūsų dienų puoselėjamomis tradicijomis, bet ir kuriame naujas, kurias, tikime, įvertins ateities kartos. Šiemet Kaziuko mugė taps pirmuoju renginiu Vilniuje, kuriame visi dalyviai bus kviečiami atsisakyti plastiko, o lankytojai raginami vartoti ir pirkti atsakingai“, – sako Vilniaus vicemerė E. Tamošiūnaitė.

Mugės lankytojai kviečiami ne tik su gera nuotaika pasinerti į senamiesčio gatveles užliesiantį mugės šurmulį, bet ir laiką leisti atsakingai bei namuose nepamiršti daugkartinio naudojimo krepšių lauktuvėms. „Mes, organizatoriai, stengsimės užtikrinti, kad po švenčių plastiko atliekų liktų kuo mažiau. Viešojo maitinimo paslaugas teikiantys restoranai ir lauko kavinės maistą Kaziuko mugės lankytojams pateiks induose, pagamintuose iš ekologiškų, savaime suyrančių indų. Prekybininkus taip pat raginame savo siūlomas prekes pakuoti ne į plastikinius, o popierinius maišelius. Pastarųjų parūpinti žada „Gamtos ateitis“, pakuočių atliekų tvarkytojai“, – teigia V. Jozaitytė.

vilnius.lt informacija

Kviečiame vilniečius šokti!

Previous article

Oficialu: Sutartis dėl daugiafunkcinio sporto komplekso bus pasirašyta po 2 savaičių

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos