Naujienos

„Mineralų magija“ – linkėjimai žmogui iš žemės gelmių

0

Studijos „Mineralų magija“ įkūrėjas Vitalijus Šinkariovas pasiekęs visišką gyvenimo dugną nuo jo atsispyrė ir kildamas atrado savo dvasingumo formulę – nuoširdumas. Perskaitęs daugybę knygų, įgijęs Reiki gydymo būdą ir Taro kortų mokymus, taip pat daug kitų praktikų, seminarų bei saviugdos mokymų, dabar yra pasiruošęs atradimais dalintis su kitais žmonėmis. Šiandien jo rankose yra daugybė įrankių, kuriais jis padeda gyvenimo greitkeliu skubančiam žmogui nepamesti pagrindinių vertybių. 

„Mineralai turi savo vibracijas, todėl vieta, kur jie yra, tampa sakrali, kitokia. Akmenėlius nešti namo pradėjau būdamas vos trejų. Pamenu, kai jau buvau mokinukas, maždaug 7–8 metų, visas vasaras praleisdavau žvyrkeliuose, rinkdavau fosilijas, vadinamuosius  „velnio pirštus“, kurie yra senieji kalmarų proteviai, o juos iki mūsų atnešė slenkantys ledynai. Karjeruose galėdavau ištisas dienas leisti.“ – pirmaisiais susitikimais su mineralų pasauliu dalijasi Vitalijus. 

Gimto krašto lobiai

Paklausus, ką įdomiausio jam yra pavykę rasti Lietuvoje, vyras atsako paprastai: „Įvairiausių fosilijų pavyko rasti, tačiau tai gana sudėtinga, nes jos labai nedidelės. Įdomesniu radiniu galiu pavadinti dviejų kumščių dydžio koralų sąaugą. Akivaizdžiai matosi, kad ji iš gilios jūros dugno. Kitas įdomus radinys papuolė pas mane gana buitiškomis aplinkybėmis. Kartą pagelbėjau betonuojant pamatus ir darbo metu pavyko rasti didelę, 15 cm, Belemnito fosiliją. Tai tikrai retas radinys, nes įprastai jie randami nedideliais gabalėliais.  Mane labai traukia titnagas, visur jo randu.“ 

„Akmenys mane visada traukė, tačiau niekada nemaniau, kad tas akmuo yra kažkas daugiau. Iš tikro Belemnitai arba koralai, tai yra susikristalizavusios fosilijos. Tad panašu, kad visą laiką rinkau kristalus net pats to nesuprasdamas.    

Sąmoningai ieškoti ir rinkti kristalus pradėjau prieš 4 metus. Tuomet radau juodą Obsidiano rutulį, kurį vos  paėmus į rankas pajutau kaip energija perliejo visą kūną. Intensyvios meditacijos sustiprino kūno pojūčius, todėl pajutus to vieno akmenuko energiją ir man pasidarė įdomu, o ką kiti akmenys gali? Koks jų pojūtis? Visų šių klausimų vedimas išaugo į didžiulę kolekciją.“ – įspūdinga patirtimi ir atradimais dalinasi Vitalijus. 

Mineralų karštinė

Vis labiau gilinantis į mineralų pasaulį ir skaitant įvairią literatūrą, mineralų žinovas viešėdamas įvairiausiose mugėse ir bendraudamas su žmonėmis ieškojo vis įvairesnių ir retesnių akmenų. Tačiau mugėse  visi mineralai kainuodavo tikrai nemenkai, be to, ne visi būdavo tikri. 

„Tuomet pamaniau, negi tikrai taip brangiai akmenys kainuoja? Pradėjau ieškoti kelių ir natūraliai, kartu su meditacijomis, pradėjo vertis kelias pas žmones, kurių pagalba man tapo prieinama daugiau akmenų. Ir taip po truputį, per žmones, internetines paieškas viskas išaugo iki to, kad kai manęs paklausia, ar aš turiu tokį ar kitokį akmenį,  beveik visais atvejais drąsiai atsakau, kad turiu! Nes aistra ir smalsumas man leido sukaupti tikrai daug. Iš esmės, mano kolekciją suformavo žmonės – jie domėdavosi, klausdavo, o aš ieškodavau, nes man buvo įdomu, kokias vibracijas turi tas arba kitas akmuo.“  

Mitas ar realybė? 

Vitalijus su akmenimis medituoja, nešiojasi rūbų kišenėse arba kaip suvertas apyrankes ir tokiu būdu savo juslėmis testuoja, kokias vibracijas skirtingi akmenys skleidžia, kokius pojūčius ar emocijas skatina.  

Nuo seno apie gydomąsias akmenų savybes sklando daug mitų ir legendų, tad mineralų mylėtojas sudeda visus taškus ant „i“ – „Tikrai labai mažai žmonių dirba su akmenimis pagelbėdami ligų atveju, kadangi tai labai individualu ir ne kiekvienam suveikia. Kristalas augdamas yra veikiamas įtampų, o patekęs į tam tikrą aplinką jis atsipalaiduoja. Šis atsipalaidavimas ir sukelia jo specifines vibracijas, kurios fizikoje vadinamos Pjezoelektriniu efektu. Tokį pavadinimą sugalvojo ir patį efektą įrodė mokslininkai. Jo principas yra panašus į kvarcinio laikrodžio – pagamintas šaltu būdu ir uždėtas ant šilto kūno jis tiksi, t.y., veikia kristalų vibracijos principu. 

Kristalas, priklausomai nuo struktūros ir spalvos, veikia tam tikrą čiakrą. Gali veikti ir kelias. Gydymas iš tikro pasireiškia tada, kai akmens dažnis sutampa su tam tikro organo dažniu. Pavyzdžiui, kai sustoja skrandis instinktyviai norisi pasiimti geltoną mineralą, nes skrandis atitinka trečią čakrą, kuri yra geltonos spalvos. Kūnas tai jaučia.“ 

Kliautis žiniomis ar nuojauta?

Pasak Vitalijaus, didžiausia klaida yra ta, kad žmonės nesiklauso vidinio pajautimo – „Dažnai pasitaiko, kad klaidingi aprašymai internete ar koks astrologas jiem kažką pasako ir ateina su didžiausiu sąrašu visiškai nepasiruošę leisti pačiam kūnui išsirinkti mineralą, kurio jam reikia šiai dienai. 

Žmonės turėtų rinktis mineralus pagal būseną, todėl mano studijoje žmonės paprastai neranda ilgų ir išsamių mineralų aprašymų. Leidžiu žmogui išsirinkti mineralą pagal vidinį pajautimą. Ir tik tada, kai žmogus išsirenka, paskaitome aprašymą, kuris visada pasitinkamas su nuostaba „O, geras! Šito man ir reikėjo!“. Aš leidžiu patirti suvokimą, kad kūnas geba išsirinkti pats.”

Koks šiandiena tavo vardas? 

Vitalijus pasakoja, kad egzistuoja gentis, kurioje susitikę žmonės nenaudoja mums įprastos formuluotės „Labas, kaip sekasi?”. Vietoj to jie klausia „Koks šiandiena tavo vardas?”. Ir atsakymas gali būti bet koks, pavyzdžiui – liūdesio kalnas. Tuomet klausiantysis supranta, kad šiandien būsena būtent tokia. 

„Mano studijoje žmonės gali ne tik ateiti išsirinkti akmenų ar apyrankių. Jie gyvena dideliame tempe ir dažnai jaučiasi pasimetę, jiems sunku išsirinkti, jaučiasi, tarsi nežino ko nori, ko jiems reikia. Tada skiriu laiko jų nusiraminiui, pakalbam, duodu į ranką kažkurį akmenį palaikyti ir kai žmogus susitvarko su emocijomis ir nurimsta, tada gali eiti rinktis.

Rekomenduoju atkreipti dėmesį į du dalykus – mineralus, kurie labai labai traukia ir į tuos, kurių nesinori net į rankas paimti. Tie prie kurių traukia, parodo, kokios savybės žmogui reikia. O tie, kurių net nesinori paimti, demonstruoja, kad asmenybė bijo to pokyčio. Jei visos čakros veikia harmoningai – dažniausiai visi mineralai yra vienodai patrauklūs.”

Begalinė įvairovė

Kristalų yra įvairių formų, tad jis gali traukti ne tik savo spalva, bet ir forma. Suapvalintos formos yra švelnesnių vibracijų, uolienos – stipresnių. Į smaigalius suteka visa energija ir tokie kristalai gali būti naudojami aplinkai valyti, jie tarsi lazeriai, vibracijomis išjudiną erdvę.  

Kai kurie mineralai geba sugerti energijas ir kartais tai net matoma plika akimi – atsiranda drumstumas, kitos spalvos dėmelės, o pavyzdžiui, ametisto kristale atsiranda tamsesnių priemaišų. 

Nevertėtų kliautis vien literatūroje aprašytomis savybėmis, nes tie tekstai labai platūs, apimantys didžiulį sprektrą poveikių ir panaudojimo galimybių, tačiau pats žmogus geriausiai jaučia, kas jam reikalinga. 

Sunkiausia kelionė – į patį save

„Ši studija atsirado per meditacijas. Jos padėjo man rasti savo kelią, susivokti, išsigryninti mintis. Tas atradimas nebuvo lengvas. Pirmiausia pasiekiau gyvenimo dugną, o tada jau teko ieškoti išeičių, kaip pakilti. Turėjau ir nemažai fizinių traumų, nes nuo dvylikos intensyviai sportavau, o po trečiosios traumos, kurios metu buvo pažeistas stuburas, gydytojai man sakė kad niekada nebevaikščiosiu. Bet aš nepraradau vilties, ieškojau reabilitologo, kuris tikėtų, kad aš galiu vaikščioti. Ir man pavyko. 

Alkoholio nevartoju jau 6 metus. Per vieną vakarėlį pajutau, kad man to nereikia. Būdamas ten suvokiau, kad galiu linksmintis, dainuoti karaoke ir juoktis būdamas visiškai blaivus. Ir visa tai daryti iš širdies! 

Anksčiau jausdavau, kad man rūpi, ką pagalvos žmonės. Tačiau ilgainiui atsirado suvokimas, kad svarbiausia, jog man patinka, man pačiam gerai.” 

Dvasingumas – prieskonis gyvenimo sriubai

Pasak Vitalijaus, kalbėti apie dvasingumą, kai žmogus nėra susitvarkęs finansinio pagrindo, visiškai beprasmiška. Vyras savo žodžius įliustruoja paprastu pavyzdžiu – „Pamėginkite dvi savaites nevalgyti ir tuomet keliauti į bažnyčią melstis. Gurgiantis pilvas tikrai nustelbs net karščiausią maldą. Ir tai yra normalu, nes pirmiausia mūsų dėmesį atitraukia egzistenciniai poreikiai. Be finansinio pagrindo ieškoti dvasingumo prasmės nėra. 

Meditacija yra mano kasdienis ritualas. Be jos jaučiuosi irzlus, mintys padrikos. Nes ji būtent apie tai – apie ramybe viduje. Dažniausia meditacijos kursus lankančiųjų yra moterys. Taip yra dėl to, nes moterys turi labai daug emocijų, todėl intuityviai jaučiam jog kažkaip reikia nurimti. O vyrai – jeigu jiems reikia pabūti be minčių, jie paukšt ir yra be minčių, iškart atsiriboja. Jų neblaško emocijos.”   

Visapusiškumas – raktas į harmoniją

„Dirbu ne tik su akmenimis, bet ir su taro kortomis, dvasinėmis praktikomis, priklausau ne vienai vyrų grupei. Kai pradėjau dirbti su akmenimis ir sukaupiau didelius kiekius informacijos pajutau norą tuo dalintis. Esu išbandęs ir badavimo praktikas, bei buvau numetęs net 30 kilogramų. Žmonės pradėjo plūsti pas mane, klausti ką aš darau, kas su manim vyksta. Tačiau mano svorio metimo būdai, tikrai nebuvo priimtini.

Moterys dažniausiai klausia, kaip priversti vyrus medituoti? Atsakau paprastai – versti nieko nereikia, užtenka parodyti savo pavyzdžiu. Jeigu žmogus norės, prisijungs. 

Šiais metais pajutau, kad turiu sakyti „Taip” pakvietimams. Dėl to buvau ir Latvijoje ir Estijoje. Taip pat intensyviai dirbam ir su Maroko kasyklomis. Ten viešėdamas taip pat sekiau vidiniu pajautimu ir štai – radau sielos brolį, marokietį, su kuriuo dalijamės patirtimis ir, pasirodo, net kalbame ta pačia, lietuvių kalba!”

Vyrai iš Marso, moterys iš Veneros? 

Dažnai santykius kuriame arba iš noro gauti naudos arba atviromis širdimis norėdami dalintis meile. Pirmu atveju, jei einame į santykį eksploatuoti, toks santykis pasmerktas baigtis. Pasak Vitalijaus, viena iš pagrindinių santykių problemų – suvokimo, kad moteris ir vyras yra du skirtingi mechanizmai, su skirtingais veikimais. Nėra instrukcijos, kaip gyventi su kitu žmogumi. O scenarijai, kurių išmokstame iš tėvų, TV, mokyklos, draugų – pas kiekvieną skirtingi, tad kartais dviems žmonėms rasti bendros kalbos, pasibaigus „eksploatacinei“ traukai, taip ir nepavyksta. Gal todėl ir turime tokią liūdną situaciją Lietuvoje skyrybų tema, jog tikimės, kad ritualas, vadinamas santuoka, kažką pakeis širdyse. 

Žiniomis būtina dalintis

„Pas mane ateidavo daugybė žmonių, kuriems individualiai pasakodavau apie akmenis, ir vis kartodamas tą patį, ką žinau, suvokiau, kad galiu iškart pasidalinti žiniomis su daugiau žmonių. Taip atsirado seminarai. Pavadinti seminaru net sudėtinga, gal greičiau tai pasibuvimas draugiškoj kompanijoj, mineralų gausoje, nes viską darau už auką. Sukurtam įvykiui pakanka paspausti mygtuką „Dalyvausiu” – nėra jokių prievolių ar mokesčių. Laisva žmogaus valia atstoja registraciją ir kiekvienas sprendžia ar jam reikia išgirsti tai, ką aš galiu papasakoti. 

„Mineralų magija“ yra registruotas prekės ženklas Lietuvoje, kadangi noriu užtikrinti, kad žmonės galėtų rasti natūralių akmenų. Dauguma tokių, kurie perka akmenis ir pardavinėja vietinėms rinkoms,  žaliavas gauna iš didelių įmonių, perpardavinėtojų, kurie perdirba ar kitaip apdoroja mineralus prieš juos parduodant. Nemažai pasitaiko ir klastočių, sintetinių akmenų ir net užaugintų laboratorijose.  

Aš nuolat ieškau tiesiogino pirkimo, iš pirmų rankų – tai reiškia, kad pas mane esančius akmenis laikė tik tas, kas juos iškasė ar rado, o tada jau per mano rankas akmuo randa šeimininką. Ir tuomet tas akmenukas, parvežtas tiesiai iš kasyklos tampa tikru gyvenimo palydovu. Labai džiaugiuosi galėdamas atvežti ir retų mineralų, kurių net Lietuvos prabavimo rūmuose nėra buvę – taip tobulėju ir aš, bei labaratorija, kuri tiria. Gebėjimas atskirti natūralius mineralus ir gauti patvirtinantį sertifikatą – man komplimentas.”

Norintys savo kūnu pajausti magišką akmenų poveikį kviečiami atvykti adresu Kuršių g. 7, trečias aukštas,  308 kabinetas arba apsilankyti facebook puslapyje „Mineralų magija“. 

Lietuviai Dubajuje nurungė pusę pasaulio robotikos meistrų ir neapsiėjo be nuotykių

Previous article

Vėlinių savaitgalį keliuose aukų pavyko išvengti, nustatyta bemaž pusantro šimto neblaivių vairuotojų

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos