Naujienos

Lietuvos renginių organizatoriai jungiasi į asociaciją – sieks išsaugoti tūkstančius darbo vietų renginių sektoriuje

0

Antradienio popietę Lietuvos renginių organizatoriai, renginių techninio aptarnavimo įmonės, atlikėjų ir grupių vadybininkai, arenos ir koncertų salės, bilietų platintojai bei kitos renginių organizavimo srityje veikiančios įmonės pirmą kartą sušaukė bendrą pasitarimą. Specialiai surengtoje vaizdo konferencijoje susibūrė daugiau nei penkiasdešimt įmonių vadovų, kurie nusprendė jungtis prie Lietuvos verslo bendruomenės ir kreiptis į Vyriausybę dėl susiklosčiusios situacijos, kuri stipriai paveikė dar neseniai visuomenę džiuginusį renginių sektorių.

„Uždraudus masinius renginius ir visų miestų arenų bei koncertų salių veiklas bei lankytojų aptarnavimą, šios įstaigos neteko galimybės vykdyti savo veiklos ir gauti iš jos pajamas. Dėl šių draudimų ne tik patiriame didžiulius nuostolius, bet ir kyla grėsmė mūsų veiklos tęstinumui. Net ir pasibaigus karantino režimui ir ekstremalios situacijos priemonių galiojimui, labai tikėtina, jog arenų bei koncertų salių veikla bus labai minimali, kadangi dėl galimos naujo viruso ar to paties viruso pasikartojimo grėsmės, žmonėms kurį laiką bus nedrąsu pirkti bilietus ir lankytis masiniuose renginiuose, o renginių organizatoriams  −  juos organizuoti“, − apie grėsmę renginių sektoriui kalba „Siemens“ arenos vadovas Andrius Žiauberis.

Iki šiol neturėję savo vieningos organizacijos, koronaviruso krizės akistatoje, renginių organizatoriai vakar vykusio pasitarimo metu nusprendė įsteigti asociaciją, į kurią jau pirmąją dieną išreiškė norą prisijungti daugiau nei penkiasdešimt įmonių iš visos Lietuvos.

Pasitarimo metu valdybos nariais išrinkti: „Eventum Group“ vadovas Tomas Balčiūnas, DOMINO teatro vadovė Diana Bukantaitė − Kutkevičienė, „Renginių Oazė“ vadovas Artūras Butkevičius, „Rootslive“ vadovas Simonas Čepėnas, „Olive“ vadovė Agnė Grigaliūnienė, „Garso Fabrikas“ vadovas Mindaugas Krasauskas, „Korektus“ vadovė Katerina Lapienė, „Propeler“ vadovas Audrius Mackevičius, „Video projektai“ vadovas Vaidas Motuzas, „Lietuvis“ vadovas Marijus Olekas, „Midsummer Vilnius“ festivalio organizatorių „Forse Event“ vadovas Valdas Petreikis, „KOK“ vadovas Donatas Simonaitis, „Žalgirio“ organizaciją reprezentuojantis renginių organizavimo vadovas Mantas Vedrickas, „Siemens arena“ bei „Tiketa“ vadovas Andrius Žiauberis bei kūrybos namų ELITAZ vadovas Gediminas Jaunius, kuris  buvo išrinktas renginių organizatorių asociacijos valdybos pirmininku.

„Šiuo metu renginių organizavimo verslo bendruomenė išgyvena sunkiausią momentą per pastaruosius 20 metų. Tikėtina, kad šios krizės laikotarpiu gali bankrutuoti ne viena renginių paslaugas teikianti įmonė. Nusprendėme sukurti asociaciją, turėdami tikslą produktyviau bendrauti su valdžios institucijomis, kad būtų ginamos tokių įmonių teisės, o šios industrijos dalyviai galėtų jaustis pilnaverčiais Lietuvos ekonomikos nariais, kaip sakė Lietuvos Banko valdybos pirmininkas −  kartu sudėjus, šis sektorius sukuria 2% BVP“, − apie asociacijos įsteigimą sako vienas iš šios idėjos iniciatorių, kūrybos namų ELITAZ prodiuseris Gediminas Jaunius.

Renginių organizavimo ūkio šakos įmonės vienija tūkstančius darbuotojų – renginių organizavimo verslui paslaugas priskiriamos ne tik tiesiogiai organizavimo paslaugos teikiančios įmonės, bet ir techninio aptarnavimo įmonės, vienijančios tūkstančius darbuotojų – įgarsinimo, apšvietimo, vaizdo, scenų technikos, taip pat grupių ir atlikėjų vadyba užsiimančios įmonės, scenografijos, dekoravimo paslaugas teikiančios įmonės, paviljonų ir baldų renginiams nuomos bendrovės, maitinimą renginiams teikiančios įmonės, bilietų platintojai, arenos, kultūros centrai, teatrai, muzikos festivalių, koncertų, sportinių renginių organizatoriai, ne pelno siekiančių renginių organizatoriai ir panašios su šia sritimi susijusios įmonės. Šių įmonių atstovai, vakar pradėjo oficialų asociacijos steigimo procesą ir priėmė sprendimą kreiptis į Vyriausybę su konkrečiais siūlymais, kaip galima būtų palengvinti bene sunkiausioje padėtyje atsidūrusio sektoriaus darbuotojams ir prašymu dėti visas pastangas, bandant išsaugoti svarbiausia – tūkstančius šio sektoriaus darbo vietų.

„Asociacijos viduje nusprendėme oficialiai kreiptis į Vyriausybę, prašydami mūsų sektoriui suteikti šiuo metu būtiną pagalbą. Renginių sektorius atsidūrė absoliučioje aklavietėje, kuomet mūsų veikla visiškai uždrausta, o artimiausiu metu pajamų nenusimato. Mūsų prioritetas yra išsaugoti šiame sektoriuje dirbančiųjų darbo vietas, todėl prašome valstybės pagalbos  – tik kartu galime įveikti šį sudėtingą laikotarpį“, −  pagrindinę susirinkimo metu svarstytą problemą įvardina vienas iš asociacijos steigimo iniciatorių, renginių organizavimo įmonės UAB „Lietuvis“ direktorius  Marius Olekas.

Dėl ant plauko pakibusių tūkstančių darbo vietų ir būtinų dėl to imtis veiksmų, naujai susibūrusi asociacija jau pradėjo derybas dėl bendradarbiavimo su gretimų kūrybinių industrijų asociacijomis, pasitarime dalyvavusiomis svečių teisėmis. Renginių organizatorių bendruomenę vienijanti asociacija informuoja, kad yra atvira ir kviečia prie jos prisijungti naujus narius, atstovaujančius renginių organizavimo ir aptarnavimo sritis, kreipiantis el. paštu info@roa.lt arba tiesiogiai į valdybos pirmininką ar bet kurį renginių organizatorių asociacijos valdybos narį.

Inforamcijos šaltinis: zalgiris.lt

The post Lietuvos renginių organizatoriai jungiasi į asociaciją – sieks išsaugoti tūkstančius darbo vietų renginių sektoriuje appeared first on Kaunieciams.lt.

Powered by WPeMatico

Pritarta TS-LKD atstovų siūlymui darbo užmokesčio subsidijas didinti iki 90 procentų

Previous article

Pasivaikščiojimai ir žaidimai lauke – tik saugiu atstumu

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos