NaujienosSveikata

Lietuvoje patvirtintas pirmas koronaviruso atvejis: teigiamas 39 metų moters mėginys

0

Penktadienį paryčiais Lietuvoje buvo patvirtintas pirmas koronaviruso COVID-19 atvejis. Anot Ekstremalių situacijų koordinavimo centro, koranavirusas nustatytas 39 metų moteriai.

Apie tai patvirtino šalies Vyriausybė, plačiau komentarus pateikusi nedelsiant, 3 val. ryto.

Pirminiais duomenimis, moteris į Lietuvą atskrido į Kauną, o prieš tai lankėsi Veronos mieste Italijoje.

Pacientė iš Veronos grįžo vasario 24 dieną.

Ekstremalių situacijų koordinavimo centro vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, moteris iš Italijos grįžo su bendradarbiais, dalyvavo konferencijoje šioje šalyje.

„Visi šie dalykai yra aiškinamasi, renkami artimi kontaktai tikrinami ir tikrai tą informaciją gaus tiek žiniasklaida, tiek visuomenė“, – sakė A. Veryga.

Anot Ekstremalių situacijų koordinavimo centro tyrimo laboratorijos vadovo Vytauto Zimnicko, įtarimų sukėlęs mėginys buvo tiriamas pakartotinai, o patvirtinus koronavirusą – informacija paskelbta viešai.

„Tai buvo ketvirtadienio popietiniai mėginiai. Buvo 9 mėginiai, iš jų 8 buvo neigiami. Vienas buvo įtartinas, buvo padarytas pakartotinis. Ir radome tai, ką radome“, – Vyriausybėje komentavo tyrimo laboratorijos vadovas V. Zimnickas.

Ekstremalių situacijų koordinavimo centro atstovai taip pat paryčiais nedetalizavo, kokia moters sveikatos būklė, tiesa, tą plačiau pakomentuoti žadėta penktadienį kiek vėlesniu laiku.

Koronavirusas pasiekė Lietuvą – jis diagnozuotas į Kauną iš Italijos parskridusiai moteriai

Tiesa, vėliau Sveikatos apsaugos ministerija paviešino informacija, kad moteris šiuo metu yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra.

Premjero patarėjas: moteris yra neatsitiktinė pacientė

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas LRT RADIJUI sakė, kad moteris, kuriai buvo nustatytas koronavirusas, nebuvo atsitiktinė. Ji buvo patekusi į rizikos grupę ir stebima pagal visas monotoringo programas.

„Pirminė versija, kad moteris buvo Veronoje ir renginyje buvo ne viena. Šiuo atveju tikslinami visi kontaktai ir atliekamos visos numatytos procedūros. Tik norėčiau pabrėžti, ta moteris yra neatsitiktinė pacientė, moteris buvo stebima pagal visas monotoringo programas. Mes turėjome aiškius kontaktus, ji pakliuvo į rizikos grupę ir t.t. Trumpai tariant, visa sistema suveikė, o toliau visos kitos procedūros yra atliekamos, aš dar jų tiksliai pasakyti negaliu tam, kad nebūtų sutrukdyta ar pakenkta. Specialistai atlieka savo dabą“, – LRT RADIJUI sakė S. Malinauskas.

Vyriausybės vadovo patarėjas nedetalizavo, ar moteris buvo skubiai izoliuota iki tol, kol paaiškėjo, kad jos koronaviruso mėginys yra teigiamas.

Ragina nepanikuoti

Ekstremalių situacijų koordinavimo centras, paskelbę žinią apie pirmą koronaviruso teigiamą atvejį Lietuvoje, ragino visuomenę nepanikuoti, į situacija pažvelgti šaltu protu, nes užfiksuotas atvejis rodo, kad stebėjimo ir tikrinimo mechanizmai veikia, situacija, pasak štabo atstovų – kontroliuojama.

LRT.lt iformacija
Santaros klinikos; greitoji pagalba / D. Umbraso/LRT nuotr.

Mokesčių susigrąžinimas po darbo užsienyje: kokie iššūkiai laukia?

Previous article

Užtvindomų gatvių sostinėje liks vis mažiau

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos