Naujienos

L. Kasčiūnas prašo atsakyti A. Verygos, kada konkrečiai bus įdiegti nauji laboratoriniai pajėgumai

0

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą prašydamas atsakyti, kada konkrečiai bus įdiegti nauji laboratoriniai pajėgumai, taip pat, ar yra parengtas rezervinis planas jei nepavyktų to padaryti ir kiek realiai, ir kada bus išplėstas testavimas.

„Kad ir pavėluota, bet gera žinia, kad vakar nusileido pirmas krovininis lėktuvas su koronaviruso laboratoriniam diagnozavimui reikalingų reagentų partija. Tikėkimės, kad ir kitos pasieks laiku. Taip pat ir greitieji testai. Tačiau panašu, kad kol kas ir toliau nėra galimybių realiai itin ženkliai, itin reikšmingai plėsti testavimą dėl reikiamos technikos trūkumo laboratorijose. Mokslininkai skelbia: vienam diagnozuotam asmeniui galbūt tenka 5-10 nediagnozuotų atvejų! O mes ir toliau susiduriame su sisteminėmis nepasiruošimo epidemijai problemomis”, – sako L. Kasčiūnas

Seimo nario teigimu, Prezidento Gitano Nausėdos siūlymas kviestis Pietų Korėjos specialistą, kuris pasidalintų savo patirtimi, gali būti naudingas, tačiau Pietų Korėjos patirtis visų pirma susijusi su „testavimu, testavimu ir dar kartą testavimu”. Anot parlamentaro, panašu, kad šitam specialistui čia bent 10 dienų nebūtų ką veikti.

„Gerai, kad po visuomenės, ekspertų ir opozicijos spaudimo valdžia tapo kiek atviresnė. Nors sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga jau ir vėl nori veikti taip, tarsi Seimo nebebūtų (šiandien „nurodė” parlamentarams neberašyti jam paklausimų), vis dėlto turiu konstitucinę pareigą kreiptis į Vyriausybės narį, prašydamas informuoti, kada prasidės plataus masto testavimas ir pateikti detalų veiksmų planą. Taip pat pabrėžiu: naujų reagentų atvykimas niekaip neišsprendė apsaugos priemonių medikams problemos. Jie ir toliau dirba neapsaugoti itin užkrečiamo viruso akivaizdoje. Kiekviena tokia neatsakinga diena gali mums žiauriai smogti po 5-14 dienų”, – kalbėjo L. Kasčiūnas

Seimo narys prašo sveikatos apsaugos ministro atsakyti, kada konkrečiai bus įdiegti nauji laboratoriniai pajėgumai; ar yra parengtas rezervinis planas, jei nepavyktų to padaryti, kiek realiai ir kada bus išplėstas testavimas. Kreipimesi taip pat prašoma imtis neatidėliotinų, jei reikia tarpinių priemonių, kad apsaugos priemonės pasiektų jau šiandien ir nedelsiant, nelaukiant iki atvyks taip laukiama didžioji apsaugos priemonių siunta.

TS-LKD inf.

The post L. Kasčiūnas prašo atsakyti A. Verygos, kada konkrečiai bus įdiegti nauji laboratoriniai pajėgumai appeared first on Kaunieciams.lt.

Patvirtintas ketvirtasis mirties nuo koronavirusinės infekcijos atvejis

Previous article

Lietuvoje pradės veikti karščiavimo klinikos

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos