Naujienos

Koronavirusas ir lyčių lygybė: ar likę namie vyrai daugiau prisideda prie namų ruošos darbų?

0

Moterys sudaro maždaug 76% medicinos darbuotojų, slaugytojų. Didelė dalis jų karantino laikotarpiu dirbo daugiau nei įprastai, tai reiškia, kad mažiau laiko praleido namie, ruošdamos valgį ar prižiūrėdamos vaikus. „The Guardian“ pastebi, kad jas pakeitė sugyventiniai: namie likę ir nuotoliniu būdu dirbantys vyrai vis dėlto nuveikia daugiau namų ruošos srityje.

Tai suprasti nėra sunku – kai žmonėms nebereikėjo kasdien važiuoti į kitame miesto gale esančias darbovietes bei valandų valandas stovėti eismo kamščiuose, atsirado papildomo laiko tokiems paprastiems darbams kaip indų plovimas, drabužių skalbimas, gindų siurbimas ir panašiai.

Europos lyčių lygybės instituto 2019 m. publikuoto „Lyčių lygybės indekso“ duomenimis, 71 proc. vienišų moterų ir 53 proc. vienišų vyrų namų ruošai Lietuvoje skiria bent valandą per dieną. Situacija kinta apsigyvenus su antrąja puse. Tuomet jau 84 proc. moterų tvarkosi bent valandą per dieną, o besitvarkančių vyrų mažėja iki 28 proc. Situacija susilaukus vaikų dar labiau paaštrėja. Tuomet namų ruoša kasdien užsiima 97 proc. moterų ir vos 23 proc. vyrų.

„The Guardian“ žurnalistų kalbintos moterys juokauja, kad rodosi, vyrai tik dabar suprato, kiek daug darbo iš tikrųjų reikalauja namų ir vaikų priežiūra. Žinoma, situacija kiekvienuose namuose skirtinga ir dažnai partneriai turi tarpusavio susitarimą šiuo klausimu, tačiau įprastai didesnė tokių buitinių darbų dalis priskiriami moteriai.

Sąžiningą darbų pasiskirstymo klausimą apsunkina tradicinės lyčių rolės, kuriomis remiantis, vyrams yra labiau priimtina teikti pirmenybę darbui. Moterims tokia galimybė pasitaiko rečiau ir kyla klausimas, ar situacija pasikeis karantinui pasibaigus.

The Guardian info

The post Koronavirusas ir lyčių lygybė: ar likę namie vyrai daugiau prisideda prie namų ruošos darbų? appeared first on Kauniečiams.

Šiaurės Korėja susprogdino savo ryšių su Pietų Korėja biurą, JAV perspėja toliau neprovokuoti

Previous article

Kepenų transplantacijoms Kaune – 20 metų: operacijų nesustabdė ir COVID-19 pandemija

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos