NaujienosPolitika

Kodėl užsienio reikalų ministerija nušvito oranžine spalva?

0

Lapkričio 25-osios vakarą užsienio reikalų ministerijos pastatas nušvito oranžine spalva – tokiu būdu jau trečius metus iš eilės Lietuvos diplomatai prisijungia prie tarptautinės akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“ („Orange the World“). Šia akcija pažymima Tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šiais metais Lietuvos užsienio reikalų ministerijos iniciatyva prie akcijos pirmą kartą prisijungė ir užsienio šalių diplomatinės atstovybės Lietuvoje.

Oranžinė spalva šiai tarptautinei akcijai pasirinkta siekiant išreikšti solidarumą su moterimis ir mergaitėmis, patyrusiomis smurtą. Smurtą dėl lyties patiria 1 iš 3 moterų pasaulyje, toks pats skaičius moterų smurtą patiria ir Lietuvoje.

Pagal Jungtinių Tautų konvenciją dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims, Konvencijos Šalys, įskaitant ir Lietuvą, yra įsipareigojusios kovoti su diskriminacinėmis nuostatomis, nukreiptomis prieš moteris ir mergaites. 2013 metais užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasirašė Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo. Tai – pirmoji teisiškai įpareigojanti regioninė tarptautinė sutartis, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas prevencijai ir kovai su visų formų smurtu prieš moteris – fiziniu, seksualiniu, psichologiniu ir ekonominiu smurtu, persekiojimu ir seksualiniu priekabiavimu.

Lyčių lygybė ir kova su smurtu prieš moteris, visų formų diskriminacijos panaikinimas moterims  – vienas svarbiausių daugiašalės Lietuvos užsienio politikos prioritetų. Nuo 2020 metų Lietuva pradės dirbti Jungtinių Tautų lyčių lygybės ir moterų įgalinimo padalinio (UN Women) vykdomojoje taryboje, kur buvo išrinkta trejiems metams.  Smurto prieš moteris problemai išskirtinis dėmesys bus skiriamas ir  Lietuvos rinkimų kampanijoje dėl narystės Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje 2022–2024 metais.

Užsienio reikalų ministerija ir dauguma Lietuvos diplomatinių atstovybių užsienyje oranžine spalva bus nušviestos iki gruodžio 10-osios, Tarptautinės žmogaus teisių dienos.

Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos informacija

Arbatų žinovė: šios lietuvių neatrastos arbatos padės greitai sušilti žvarbų rudenį

Previous article

Pažvelgti į beribes žmogaus galimybes kviečia neįgaliųjų teatro festivalis REPRIZA 2019

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos