Naujienos

„Kautra“ atliko keleivių apklausą: kas paaiškėjo?

0

Kodėl keleiviai karantino metu tarpmiestiniais autobusais keliauja rečiau, kuri viruso prevencijos priemonė jiems atrodo patikimiausia ir kas paskatintų keliauti dažniau? Autobusų vežėjai dalinasi keleivių apklausos rezultatais.

Nėra keleivių, nes nėra autobusų

Paklausus kodėl keleiviai karantino metu autobusais keliauja rečiau net 52% respondentų atsakė, dėl to, kad neliko maršrutų, kuriais keliaudavo. Antras populiariausias atsakymas (23%) buvo, jog nedirba įstaigos ir vietos į kurias keliaudavo. Karantino metu rečiau vykstantys keleiviai dėl baimės užsikrėsti virusu sudarė 19% apklaustųjų.

“Turime gana įdomią situaciją – autobusai nevažiuoja, nes nėra keleivių, o keleiviai nevažiuoja nes nėra autobusų. Taip gali ir suktis be pabaigos. Dėl to nuo balandžio vidurio kiekvieną savaitę atnaujiname vis naujus maršrutus. Galvojame, kad pirmi turime sulaužyti šį ciklą ir pradėti važiuoti, kad susigrąžintume keleivius.

Nekeliauja studentai

Esame ir situacijos įkaitai – studentai mokosi nuotoliniu būdu, darbdaviai darbą organizuoja iš namų, nemažai lankytinų objektų, įstaigų dar nėra atnaujinę veiklos. Didelei daliai keleivių tiesiog neliko poreikio keliauti. Tikimės, kad karantinui švelnėjant ir šylant orams žmonės pajudės”, – minėjo “Kautros” marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas pridūręs, kad 18% apklaustųjų šiuo metu autobusais keliauja įprastu dažnumu.

Paklausus keleivių, kurios jų manymu viruso prevencijos priemonės autobusuose yra efektyviausios daugiausiai atsakymų sulaukė autobuso salono dezinfekavimas (79% atsakiusių). Antras populiariausias atsakymas (64%) – autobusų vėdinimas, trečias (59%) – kaukių dėvėjimas autobuse.

Apsauginės priemonės autobusuose

“Pasigirdus kalboms apie viruso plitimą iš karto pradėjome autobusų dezinfekavimą. Ir manau šiais metais nesustosime to daryti. Vėdiname autobusus, vairuotojai toliau dėvi ir dėvės apsaugines kaukes. Manau dezinfekcinis skystis autobusuose taps įprasta norma – bent šiais metais autobusuose turėtų likti, jis gana populiarus keleivių tarpe.

Dėl kitų apsaugos priemonių – tikimės, kad po truputį bus švelninama situacija. Svarbu, kad būtų naudojamos efektyviausios prevencijos priemonės”, – mini “Kautros” atstovas.

Tikimasi daugiau kelionių vasaros metu

Anot apklausos daugiausiai respondentų (33%) autobusais keliauja darbo reikalais, 31% apklaustųjų lanko artimuosius, 23% – poilsiauja.

“Jei kelionės dėl mokslų ir artimųjų lankymo sustoję, tai tikimės šylantys orai ir prasidedantis vasaros sezonas paskatins žmones keliauti. Į pajūrį susisiekimas nuo šios savaitės bus atnaujintas šimtu procentų. Ši vasara bus kitokia, bet noriu tikėti, kad žmonės po ilgo karantino norės vasarą prasiblaškyti, pakeisti aplinką. Svarbu tai daryti atsakingai ir saugiai.”, – minėjo vežėjų atstovas.

„Kautra“ šiuo metu yra atnaujinusi virš 60% tarpmiestinio susisiekimo reisų. Tai yra didžiausias skaičius tarp visų tarpmiestinio susisiekimo vežėjų Lietuvoje šiuo metu.

The post „Kautra“ atliko keleivių apklausą: kas paaiškėjo? appeared first on Kaunieciams.lt.

JAV traukiasi iš „Atviro dangaus“ sutarties. Ką tai reiškia Europos saugumui?

Previous article

Švelnėja karantino sąlygos. Kokie pokyčiai laukia?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos