Naujienos

Kauno apskrities gaisrininkai perspėja žemdirbius: daugėja žemės ūkio technikos gaisrų

0

Pranešimų, apie du degančius traktorius ugniagesiai sulaukė šeštadienį.  Birželio 13 dieną atvykę į Kaišiadorių r., Žaslius, pareigūnai rado atvira liepsna degantį traktorių. Nuo ugnies teko gelbėti ir šalia esančius pastatus. Išsaugoti už 4 m esantį karkasinį mūrinį ūkinį pastatą ugniagesiams pavyko, bet sudegė visos traktoriaus „Seat“ degiosios detalės.

Dažniausiai traktoriai užsidega dėl netvarkingos elektros instaliacijos 

Kaip teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Marijampolės PGT vyriausiasis specialistas Alfonsas Girtas, pagrindinės priežastys kodėl užsiliepsnoja traktoriai – elektros instaliacijos gedimai.

„Kita nemaža bėda su traktoriais, kad šeimininkai mėgsta krauti akumuliatorius neišimtus iš traktoriaus, t.y. pačiame traktoriuje. Deda įkrovėją, palieka ir nueina savais keliais. Dažnai būna, kad įvyksta gedimas ir užsidega.  Kraunant akumuliatorių būtinai reikia išimti“.

Pasitaiko, kad užsidega ir ką tik remontuoti traktoriai. „Remonto klaidos. Tarkime elektros instaliacija – pakeičiami saugikliai ar išvis išmetami, užvyniojama viela. Senesnėje technikoje dažniausiai būdavo vadinami masės „išjungėjai“, naujų laikų technikoje to nėra. Tai reikia labai prižiūrėti laidus“.

Dažniausiai dega – žemės ūkio technika ir įrenginiai

Pasak A. Girto, traktoriai užsidega rečiau, nei kita žemės ūkio technika ar įrenginiai. O didžiausios grėsmės – netvarkinguose guoliuose.

„Didžiausia problema – guoliai. Užsikiša guolių tepimas, tada jie pradeda kaisti. Dabar presuojant šienainį – ten presuojama neišdžiuvusi žolė, tai problemų nelabai yra, bet kai pradeda presuoti šiaudus, tai labai dažnai užsidega, būtent dėl gedimų guoliuose“.

Pareigūnas žemdirbiams pataria, bent kartais dirbant nusiimti ausines ir paklausyti, ar nesigirdi apie gedimus pranešančių garsų. „Juokas pro ašaras, bet dažnai važiuoja žemdirbiai, viskas uždarinėta, ausinės įjungtos ir negirdi kaip tie guoliai ūžia, pamato tik kai dūmai pasirodo“.

Technika – labai degi, gali supleškėt per 15 minučių

„Lengvieji automobiliai – labai degūs, 15 minučių ir nėra. Žemės ūkio technika ir įrenginiai dega kiek lėčiau, bet vis tiek pakankamai greitai – kuras, tepalai, degios detalės. Nebent pastebėtumėte židinį labai anksti ir su gesintuvu patys užgesintumėte“.

O gesintuvų, pasak pareigūno, ūkininkai žemės ūkio technikoje nesivežioja. „Juos turėti privalu, – sako A. Girtas, – pradžioje pastebėjus ugnį galima spėti užgesinti. Bet jei vėliau, praėjus 10-15 minučių – viskas. Ugniagesiai tokiais atvejais dažniausiai atvažiuoja nuo ugnies plitimo apsaugoti pastatų ar javų laukų,  technikos išgelbėti jau nepavyksta“.  

Agroeta.lt info

The post Kauno apskrities gaisrininkai perspėja žemdirbius: daugėja žemės ūkio technikos gaisrų appeared first on Kauniečiams.

Kokie ribojimai išliks rytoj atšaukus karantiną?

Previous article

Kodėl po smarkių liūčių rekomenduojama bent parą nesimaudyti atviruose vandens telkiniuose?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos