Naujienos

Kaune sulaikytas kitos apskrities pareigūnas, vykdęs nusikalstamas veikas

0

Judėjimas šalies viduje nuo 2020 m. gruodžio 16 d.

Palikti gyvenamąją vietą leidžiama:
vykstant į darbą (darbo reikalais);
vykstant į prekybos vietą;
vykstant į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų;
vykstant į  nuosavą nekilnojamo turto objektą;
vykstant į laidotuves;
dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų;
dėl kitų būtinųjų paslaugų ar objektyviai pagrįstų priežasčių, kai vykti neišvengiamai būtina;
vykstant pasivaikščioti atvirose vietose ne daugiau kaip vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams;
vykstant prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.
Ribojamas keliavimas miesto, tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais – leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.Viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis arba vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių grupėse.Draudžiama:artimi kontaktai tarp daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narių, išskyrus:
neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą;
prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis;
rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugiau nei viena šeima ir (ar) namų ūkis.

Judėjimas šalies viduje šventiniu laikotarpiu (nuo 2020 m. gruodžio 16 d. 00 val. iki 2021 m. sausio 3 d. 24 val.)

Ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių.Išskyrus kai vykstama:
į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų;
į savo gyvenamosios vietos savivaldybę;
dėl artimųjų giminaičių mirties;
atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje;
dėl sveikatos priežiūros paslaugų;
dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina.
Šis ribojimas netaikomas asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Renginiai

Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse viešose vietose organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, išskyrus:
aukšto meistriškumo sporto varžybas, kai jos vyksta be žiūrovų;
laidotuves, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus šeimos narius ir ritualines paslaugas teikiančius asmenis.

Viešojo maitinimo įstaigos (restoranai, kavinės, barai, naktiniai klubai, kitos pramogų vietos), ir kitos viešosios lankymosi ietos

Draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla, išskyrus:
maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais;
viešojo maitinimo paslaugos teikiamos įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ir (ar) patalpose;
viešojo maitinimo paslaugos teikiamos ugdymo, socialinių paslaugų, asmens sveikatos priežiūros, krašto apsaugos, pataisos įstaigose, tardymo izoliatoriuose, Užsieniečių registracijos centre ar kitose įstaigose, kuriose būtina užtikrinti maitinimą pagal įstaigos veiklos specifiką.
Draudžiama teikti  laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas. Taip pat draudžiama lankyti laisvalaikio paslaugų teikimo vietas arba laisvalaikio paslaugoms skirtas patalpas nuomoti privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti. Draudimas netaikomas:
aukšto meistriškumo sporto pratyboms.
Draudžiamas kultūros įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus atvejus, kai užtikrinamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Apsauginės veido kaukės 

Visose viešose vietose privalomos apsauginės veido kaukės (asmenims nuo 6 m.). Išimtys taikomos:asmenims, kai jie sportuoja;
aukšto meistriškumo sporto pratybose;
paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke;
neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį;
už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius;
vaikams, vyresniems nei 6 metai, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, jiems esant ugdymo įstaigose ir (ar) jų teritorijose netaikomas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).
Kaukę būtina dėvėti apgyvendinimo vietų bendrojo naudojimo patalpose.Rekomenduojama dėvėti kaukę privačioje asmeninėje šventėje, jei tokia rengiama, ar bendraujant su kitos šeimos/ namų ūkio nariais.

Viešasis ir privatus sektorius 

Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse bei privačiame sektoriuje darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas (darbą) būtina atlikti darbo vietoje, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas. Privaloma užtikrinti būtinąją neatidėliotinų įstatymo nustatytą funkcijų (darbų) atlikimą.Draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla, išskyrus:
parduotuves (įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose), kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas;
maisto prekybą turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose;
internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose;
lauko prekybą eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms.
 Parduotuvėse, kurių veikla nedraudžiama:
turi būti užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.
Rekomenduojama:
visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.). Tai negalioja prekybai internetu.
padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 asmenys;
asmenims iš vieno šeimos ir (ar) namų ūkio lankytis po vieną;
nustatyti ilgesnį darbo laiką.
Draudžiama:
teikti grožio paslaugas;
teikti kitas paslaugas, kurių teikimo metu būtinas ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo;
apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtų patalpų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų) nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.
Išskyrus:
keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir lengvaisiais automobiliais taksi paslaugas;
advokatų teikiamas teisines paslaugas;
finansines paslaugas ir kvalifikuotų patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų sudarytų kvalifikuotų sertifikatų išdavimo paslaugas, kurių neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu.
Paslaugų, kurios nėra draudžiamos, teikimo vietose turi būti užtikrinamas 10 m2 paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.Apgyvendinimo paslaugos teikiamos:
viename kambaryje apgyvendinant ne daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius;
bendro naudojimo patalpose užtikrinant visų asmenų kaukių dėvėjimą ir laikantis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių;
užtikrinant kitas OV sprendimu nustatytas sąlygas;
Draudžiama apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtų patalpų (tiek fizinių, tiek juridinių asmenų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų) nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.
Draudžiama sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla.
Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas, išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas, fizinį aptarnavimą bibliotekose, užtikrinant OV sprendimu nustatytas sąlygas.

Atvykimas iš užsienio 

Ribojimai ir būtinosios procedūros atvykus iš užsienio

Vilniečiai įžiebia Kalėdas balkonuose: puošia varvekliais, saldainiais ir netgi Kalėdų seneliais

Previous article

Apribojimai verslui sugriežtinto karantino laikotarpiu

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos