Naujienos

Kaune streikuos aukštųjų mokyklų atstovai

0

Lietuvos sporto universiteto profesinė sąjunga kviečia šį ketvirtadienį, lapkričio 28 d., 8–10 val. dalyvauti Visuotiniame aukštųjų mokyklų įspėjamame streike.

Kartu su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu (LAMPSS) ir su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis šią nepolitinę streiko akciją palaiko LSU administracija ir Studentų atstovybė.

Pagrindinių šios akcijos reikalavimų įvykdymas palies dalį visos aukštojo mokslo bendruomenės:

  • Lietuvos vyriausybės pažadų įvykdymas nuo 2020 m. kasmet padidinti atlyginimus dėstytojams, mokslo darbuotojams ne mažiau kaip 10 proc., iki 2025 m. bus pasiektas vidutinis darbo užmokestis, sudarantis 150 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio, sudarys sąlygas dėstytojams bei mokslo darbuotojams gauti konkurencingesnį darbo užmokestį.
  • Atlyginimų padidinimas neakademiniam universitetų personalui leis padidinti algas darbuotojams, kurių atlyginimai nesikeitė jau ilgą laiką.
  • Vyriausybės pažadų studentams įvykdymas padės įvesti nemokamas bakalauro studijas, o tai sukurs galimybes studijuoti valstybės lėšomis mūsų studentiškajai bendruomenės daliai.

LSU profesinė sąjunga piketą nuo 8 val. iki 10 val. organizuos ties Parodos g. – Petrausko g. pėsčiųjų perėja.

Visi įspėjamojo streiko dalyviai kviečiami dėvėti geltonas liemenes (tokias dėvi vairuotojai). Ir viešinti žinią apie keliamus reikalavimus ir AM streiką. Viešinant informaciją socialiniuose tinkluose prašoma naudoti grotažymes #AMstreikas, #UniStreikas.

Įspėjamasis streikas skelbiamas Vyriausybei ir jos įgaliotai LR ŠMSM nevykdant Švietimo šakos kolektyvinės sutarties pasiekto susitarimo:

  • Nuo 2020 m. kasmet didinti dėstytojų, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų etatinį (bazinį) darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., kad 2025 m. šių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis sudarytų 150 proc. šalies vidutinio darbo užmokesčio.
  • Pasirašyti 2019 metų gegužės mėnesį su LAMPSS ir rugpjūčio mėnesį su mokytojais suderėtą šakos kolektyvinės sutarties papildymą ir tuo įteisinti šiais metais pasiektą susitarimą.
  • Taip pat LAMPSS reikalauja laikytis derybų metu LR Vyriausybės įgaliotos derėtis LR ŠMSM duoto pasižadėjimo proporcingai kelti ir neakademinių darbuotojų atlyginimus bei rasti tam reikalingų lėšų, taip pat, įvesti nemokamas bakalauro studijas nuo 2020 m.
  • LAMPSS reikalauja LR Vyriausybės laikytųsi derybų metu pasiekto susitarimo ir vykdyti visus kolektyvinės sutarties priedus ir kolektyvinėmis derybomis pasiektus susitarimus su visomis kolektyvinių derybų šalimis.

Tą pačią dieną, 2019 m. lapkričio 28 d., nuo 10:00 iki 12:00 val. LAMPSS rengs piketus prie LR Vyriausybės ir LR Finansų ministerijos.

Kilus klausimams skambinti streiko komiteto atsakingam asmeniui LSU Aurelijui Zuozai (tel. 8 686 10747) arba LAMPSS streiko komiteto atsakingam asmeniui Astai Lapinskienei (tel. 8 612 75124)

LSU Profesinės sąjungos komiteto informacija

“Kauno Žalgirio” futbolininkai sezoną baigė iškovoję istorinę pergalę

Previous article

Kaune vyks susitikimas su pasaulinio lygio mokslininku

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos