Naujienos

Kaune dirbantys policininkai nepažįsta pėsčiųjų perėjos? Skyrė baudą nekaltam paspirtuku važiavusiam vaikinui (PAPILDYTA)

0

Kaunietis paspirtukininkas Aurimas Valujevičius atsidūrė itin keistoje situacijoje, kuomet gavo baudą nepažeidęs taisyklių. Važiuodamas dviračių taku vaikinas susidūrė su automobiliu, nes takas kerta važiuojamąją kelio dalį ir buvo sumaišytas su pėsčiųjų perėja. Lietuvos kelių policijos tarnyba negalėjo paaiškinti, kodėl penki pareigūnai dviračių pervažą palaikė pėsčiųjų perėja.

Vaikinas gavo baudą, nes važiuodamas per perėją nenulipo nuo savo transporto priemonės, tačiau nulipti važiuojant dviračiu taku nereikia. Susidūrimas įvyko tada, kai A. Valujevičiui riedant paspirtuku iš vieno kiemo išvažiavo automobilis ir šio vairuotojas nepristabdė net matydamas ženklą. Stebėtina, jog į įvykio vietą atvykę pareigūnai neatpažino dviračių pervažos, kurioje įvyko susidūrimas – ji kelyje žymima lygiagrečiomis iš kvadratų sudarytomis juostomis, o pėsčiųjų perėja – iš stačiakampių sudarytomis lygiagrečiomis linijomis.

Įvykio metu paspirtukininkas teigia važiavęs 20 km/h ir smarkiai nesusižalojęs: susitrenkė ir nusibrozdino kojas ir alkūnę. Jo transporto priemonė liko be jokių įbrėžimų, tačiau vaikino kamera sugadinta. A. Valujevičiui išrašyta 20 eurų bauda. „Finale gavosi, kad nors čia dviračių takas eina, čia skaitosi pėsčiųjų perėja, ir per pėsčiųjų perėją reikia tiek dviratį, tiek paspirtuką vestis“, – pareigūnų žodžius citavo vaizdo įrašo autorius.

PAPILDYMAS:

Kauno policijos atstovai žiniasklaidai pareigūnų nutarimo paaiškinti negalėjo, tačiau informavo, kad A. Valujevičius turi teisę sprendimą apskųsti.

Vaikinas nusprendė taip ir pasielgti – pareigūnų nutarimą apskundė, tačiau paaiškėjo, kad nieko jau nebebuvo galima pakeisti, nes jis jau sumokėjo baudą. Sumokėdamas baudą A. Valujevičius pripažino savo kaltę.

Nukentėjusysis teigia, kad eismo įvykio metu apgadinta jo filmavimo kamera, tačiau kadangi buvo pripažintas kaltu, niekas šių nuostolių nepadengė ir įrangą teko taisyti savo lėšomis. Jis taip pat pabrėžia, kad pareigūnai protokole sugadintos kameros net nepažymėjo, nors apie tai jiems buvo pranešta.

„Lietuvoje, nors ir lėtu tempu, bet vis daugiau atsiranda tokių dviračių takų, kurie turi pirmumą ir jų yra pagrindinis kelias. Todėl svarbu, kad vairuotojai po truputį priimtų naujoves ir vadovautųsi ne tik pasenusiais KET. Tas pats galioja pareigūnams.“ – teigia policininkų darbu nusivylęs kaunietis ir priduria, – „Mano vietoje galėjo būti ir vaikas ant dviračio. Panašu, kad pasak policijos ir jis būtų buvęs kaltas“.

The post Kaune dirbantys policininkai nepažįsta pėsčiųjų perėjos? Skyrė baudą nekaltam paspirtuku važiavusiam vaikinui (PAPILDYTA) appeared first on Kaunieciams.lt.

5 patarimai verslui: kaip būti geriau pasiruošus, jei užkluptų antroji koronaviruso banga

Previous article

„Amazon“ dirbusi lietuvė: pasakodami apie blogas patirtis žmonės dažnai persistengia

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos