Naujienos

Kaunas švenčia gimtadienį: 10 įdomių faktų apie sukaktuvininką

0

Ieškote Kauno istorijos „razinų“? Paruošėme jums 10 nežinomų ir netikėtų faktų apie Kauno praeitį ir dabartį. Kviečiame iš naujo susipažinti su miestu, kurį, rodosi, jau taip gerai žinote.

  1. XIX a. Aleksoto tiltas buvo vadinamas „ilgiausiu pasaulyje“, nes juo pereiti iš vieno Nemuno kranto į kitą prireikdavo net 13 dienų. Ši keistenybė paaiškinama tuo, jog kairiajame krante galiojo Grigaliaus, o dešiniajame – Julijaus kalendorius.
  2. Kaune gimusio įžymaus matematiko ir fiziko Hermano Minkovskio vienas iš mokinių buvo vokiečių fizikas Albertas Einšteinas.
  3. 1939 m. gegužės 21 d. atidaryta Kauno sporto halė (3,5 tūkst. sėdimų vietų, iš viso galėjo tilpti 11 tūkst. žiūrovų) buvo pirmas statinys Europoje, pritaikytas specialiai krepšiniui. Tais pačiais metais Lietuvos vyrų rinktinė antrąkart laimėjo Europos čempionatą.
  4. Kauno Ąžuolynas yra didžiausias miesto teritorijoje esantis ąžuolynas Europoje. 84,42 ha plote auga beveik 800 ąžuolų.
  5. Kaune yra viena keisčiausių aikščių pasaulyje, į kurią negalima patekti ir kurios pėstieji net nemato. Tai vieno iš „Fluxus“ judėjimo pradininkų Jurgio Mačiūno aikštė (dail. Naglis Rytis Baltušnikas), įsikūrusi trišalės sankryžos, jungiančios Vytauto prospektą, K. Donelaičio ir Parodos gatves, viduryje.
  6. Kaune yra 62 laiptai.
  7. Šiandien Kaune yra 57 „betoninės upės“ (gatvės pavadintos upių vardais), kurių geografija siekia atokiausius Lietuvos rajonus. Ilgiausia „upė“ – Garšvės gatvė – 3,4 km (Garšvės upė – 2,7 km), trumpiausia – Nemunėlio gatvė – 0,06 km (Nemunėlio upė – 160 km).
  8. Seniausias Kauno fontanas – prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus. 1923 m. fontaną su nykštuko skulptūra muziejaus sodeliui padovanojo grafas A. Tiškevičius.
  9. Kauno mariose – 460 000 000 m3 vandens. Jei užtvanka griūtų, miesto link besiritančios bangos aukštis iš pradžių siektų 21 m, greitis – 15 m/s. Kauno centre bangos aukštis siektų 12 m, išsigelbėti pavyktų tik užlipus ant šešių aukštų namo stogo.
  10. Kaune galima pamatyti Didžiosios Britanijos karalienę Elžbietą II ir Kembridžo hercogienę Kate Middleton. Jos pavaizduotos prekybos miestelį „Urmas“ puošiančioje kol kas didžiausioje Lietuvoje freskoje „Geležinkelio stotis“.

Daugiau įdomių, smagių ir netikėtų faktų rasite čia.

KAVB info, nuotrauka A. Aleksandravičiaus

The post Kaunas švenčia gimtadienį: 10 įdomių faktų apie sukaktuvininką appeared first on Kaunieciams.lt.

„Sodra“ primena – apsispręsti dėl pensijų kaupimo liko tik mėnuo

Previous article

Vasarą į pajūrio kurortus vėl važiuos „Pajūrio ekspresas“

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos